AstraZeneca ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'nın desteği ile 2007 yılında hayata geçirdiğimiz "İlk Yardıma İlk Adım" projemizde çocuklarımıza ilk yardım eğitimi veriyoruz.


Yatılı İlköğretim Bölge Okullarında (YİBO) eğitim alan çocuklarımızla geçirdiğimiz zamanlarda fark ettik ki; ders saati dışındaki serbest zamanlarında ufak kazalar geçirme ihtimalleri fazla ve ailelerinden uzakta yaşadıkları için çoğunlukla çözümleri kendileri bulmak zorunda kalıyor. İşte biz de çocuklarımızı okul ortamında yaşayabilecekleri kazalara karşı bilinçlendirmek için başlattık "İlk Yardıma İlk Adım" projemizi...

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından her ilde görevlendirilen formatör öğretmenler aracılığı ile çocuklarımıza ilk yardım konusunda pratik bilgiler veriyor, TOÇEV Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu'nun hazırladığı oyunumuzda ilk yardım uygulamalarını göstererek bilgilerinin pekişmesini sağlıyoruz. İlk yardım bilgilerini unutmamaları ve aileleri ile paylaşmaları için ilk yardım kitapçığımızı hediye ediyoruz.

Oyuncularımızla birlikte, dekorumuzun, kostümlerimizin ve ses düzenimizin bulunduğu aracımızla tüm Türkiye’deki YİBO’ları gezerek, çocuklarımızın eğlenirken öğrenmesini sağlıyoruz.

Projemiz ulusal ve uluslararası dört ödülle taçlandı. Amerika'da alanında dünyanın en prestijli ödüllerinden PR News 2010 CSR Awards’da yüzlerce projeyi geride bırakarak onur ödülü aldı. Hindistan'da “Golden Peacock Global Kurumsal Sosyal Sorumluk”ta birincilik ödülüne layık görüldü. Altın Havan 2011 Ödülleri'nde Sanayi-Eğitim Ödülü aldı. Avrupa Mükemmellik Ödülleri 2011'de Ulusal Kampanyalar dalında üçüncülük ödülü aldı.