İBO Başarı Geliştirme ve Kesintisiz Eğitime Katkı Projesi

RE/MAX ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile yola çıktığımız "Günebakan" projemizde, çeşitli kurumların desteği ile 12 Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO)'nun iç ve dış donanımını gerçekleştirdik. 2010 yılından bu yana T.C. Milli Eğitim Bakanlığı ile devam ettiğimiz projemizde, desteklerinizle ulaşacağımız 594 YİBO’muz daha var.


Yatılı İlköğretim Bölge Okulları (YİBO), yaşadığı köyde ya da ilçede ilköğretim okulu olmayan çocuklarımızın eğitim alabilmeleri için kuruluyor. Çocuklarımız yatılı olarak eğitim gördükleri okullarda ancak hafta sonları aileleri ile vakit geçirme şansına sahip oluyorlar. Tüm hafta boyunca YİBO’larımız çocuklarımız için birer yaşam alanı oluyor.

"Günebakan" projemiz ile YİBO’larda eğitim gören öğrencilerimizin ders dışında kalan zamanlarını pozitif yöne kanalize edebilmek için zamanlarını geçirebilecekleri farklı alternatifler oluşturuyoruz. Becerilerini geliştirebilmeleri için sanat atölyeleri (resim-müzik odaları), fen-bilgisayar labarotuvarları, oyuncaklarla tanışacakları oyun odaları, kitaplarla dolu kütüphaneler, yeni hedeflere koşacakları spor alanları ve oyun parkları kuruyoruz.