2015-2018 yılları arasında Akçansa ve Büyükçekmece İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdiğimiz projemiz “Benim Mahallem” ile öğrencilerimiz ve aileleriyle eğitimler gerçekleştiriyoruz.

İstanbul Büyükçekmece İlçesinde hem ebeveynlere hem de çocuklara yönelik eğitimleri, kapalı gruplar halinde özel olarak dizayn edilmiş EĞİTİM TIR’ımızın içerisinde veriyoruz. Uzman psikologlarımız tarafından günde üç seans olarak hazırladığımız eğitim programları 6-14 yaş grubu çocukları ve ebeveyn eğitimlerini kapsıyor.

Projemizde 2018-2019 eğitim öğretim döneminde Akçansa ve Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte hayata geçirdik. Çanakkale’de 15-17 yaş arası lise öğrencilerinin kendileri ile ilgili iç görü kazanacakları, meslek alanlarını tanıyacakları, akademik anlamda motivasyonlarını arttırmaya yönelik uygulamaların yer aldığı ayrıca duygu farkındalığı, iletişim becerileri, kişilik özellikleri, yaratıcılık becerileri ile motivasyon arttırmaya ve hedef belirlemeye yönelik atölye çalışmasının uygulanması hedeflenmektedir.

2019-2020 eğitim öğretim döneminde ise Akçansa ve Samsun Ladik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte projemize devam ettik. Ladik’teki projemizde 15-17 yaş arası lise çağındaki öğrencilerine “Gelecekte Ben” atölye çalışması ile duygu farkındalıklarını arttırarak, baş etme yöntemlerini kendileri görerek güçlendirmeleri amaçlanmaktadır.
11-14 yaş arası ortaokul çağındaki öğrencilerine ise “Duygu Farkındalığı ve İfade Edebilme Becerisi - Sınırlarını Koruma” atölye çalışması ile gelişimlerine katkı sağlanması hedeflenmektedir.
Anahtar Kelimeler:Eğitim tırı, Akçansa, ebeveyn eğitimi, akademik motivasyon, duygu farkındalığı, sınırlarını koruma, beden sınırları