Sağlıklı ve dengeli beslenmenin çocuklarımızın eğitimine katkısı bilinen bir gerçek... Dengeli beslenmede kahvaltının önemi konusunda farkındalık oluşturmak ve maddi durumu yetersiz ailelerin okuma istekli çocuklarına kahvaltı ağırlıklı gıda paketleri ulaştırmak için yola çıktık.

Proje kapsamında T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı’nın yönlendirmesi ile tarafımızdan belirlenen illerde, valilik/kaymakamlık ve milli eğitim müdürlüklerinden alınan listelerin eşleştirilmesi ile yol alınıyor. Listedeki tüm evler gezilerek, bir yıl boyunca her ay kahvaltılık ve temel besin öğeleri içeren gıda paketleri ulaştırılacak 500 çocuk ve ailesi belirleniyor. Seçilen ailede başarılı çocukların yanı sıra ders durumu iyi olmayan kardeşlerine de gıda paketleri götürülerek; başarılı çocuğun ödüllendirilmesi, kardeşinin de motive olması sağlanıyor. Aileye de bir yıl süresince verilen destek ile maddi-manevi katkı sağlanmış oluyor.


Anahtar Kelimeler: Sağlıklı beslenme, dengeli beslenme, kahvaltının önemi, beslenmenin etkisi, çocuk beslenmesi2010 YILI İYİ BESLENMEK İYİ GELECEK PROJESİ ANKET SONUÇLARI
2011 YILI İYİ BESLENMEK İYİ GELECEK PROJESİ ANKET SONUÇLARI