TOÇEV Leb-i Deryalar Gönüllü Grubu, “Biz Siz Çocuklar” Projesi kapsamında çocukların kişiliklerinin gelişimine, kendilerini birey olarak hissetmelerine, birbirlerine sevgiyle yaklaşmalarına, hoşgörülü olmalarına ve yeteneklerini keşfetmelerine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Leb-i Deryalar, 2012 itibariyle destekçileriyle proje kapsamında şu ana kadar 4 yılda 10’u Mardin’den olmak üzere toplam 162 çocuğun Genç Tur işbirliğinde yaz kampından yararlanmasına olanak sağlamıştır.

Çalışmalarını 2015 Mayıs ayında TOÇEV çatısı altında sürdürmeye başlayan Leb-i Deryalar Gönüllü Grubu, 2015 yaz döneminde aşağıda isimleri yer alan gönüllülerinin desteğiyle 52 çocuğun kampa gönderimini gerçekleştirmiştir.

2016-2017 yılında gönüllülerinin desteğiyle hedefini büyüterek kütüphane kurmak isteyen Leb-i Deryalar Gönüllü Grubu her geçen yıl daha fazla çocuğa ulaşmak ve topluma faydalı olabilmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Mayıs 2017 sonunda 2640 öğrenciye eğitim veren Sultanbeyli Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu'nda açılışı yapılacak Leb-i Deryalar Kütüphanesi için çalışmalarına devam ediyor.

Projmize destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür eder, gönül birliğimizin devamını dileriz.Biz, Leb-i Deryalar olarak; Çocuklara kitap okumayı sevdirmek, araştırma alışkanlığı kazandırmak, doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak, hayal dünyalarını zenginleştirmek, özgüveni yüksek, çağdaş birer birey olarak toplumdaki yerlerini almaları için, 25 Mayıs 2017 Perşembe günü Leb-i Deryalar Kütüphanesi'nin açılışını Sultanbeyli Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu'nda çocukların folklör, dans, mehteren gösterilerinin ardından Yerel Yönetim, TOÇEV Yöneticilerinin ve çocukların da katılımı ile gerçekleştirdik.

Leb-i Deryalar Kütüphanesi; Yaklaşık 1,5 ay gibi kısa bir süre içerisinde yoğun bir çalışma yürütülerek çocukların kütüphane becerisi kazanması için mobilyaları, renkleri, iç dizaynı ve toplamda 5565 kaynağın sınıflandırılmasıyla çocuklarımızın dünyasına ve yaş gruplarına uygun bir içerikle tasarlanmıştır.Sanattan- spora, tarihten - coğrafyaya, kişisel gelişimden Türk ve dünya klasiklerine, yabancı dilden hikaye kitaplarına kadar toplamda 1260 kitap, ansiklopedi, CD ve DVD'mizi çocukların gelişimi için okul yönetimine ve değerli öğrencilerine emanet edilmiştir.

Sultanbeyli İlçe'sinde yerleşik Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu'na armağan edilen Kütüphane kurulumu için yanımızda olan tüm gönül dostlarımıza, kişisel ve kurumsal destekçilerimize Leb-i Deryalar olarak sonsuz teşekkür ediyoruz.

LEB-İ DERYALAR’ın Etkinlik Faaliyetleri

Leb-i Deryalar olarak bu defa 9-12 yaş grubundaki çocuklara Sevgi Yuvası Konferans salonunda Klinik Psikolog Asiye Bildirici ve Klinik Psikolog Ece Yılmaz ile “Öfke” konulu bir seminer düzenlendi. Öfke ile baş etme yöntemleri ve nefes canlandırma etkinlikleri ile çözüme ulaşma yöntemleri üzerinde duruldu. / 09 Mart 2016

Leb-i Deryalar’ın, yaptığı sosyal çalışmalarda daima yanında olan, gönülden destekleyen sponsorları Bayz Tasarım ve Mimarlık Design, Cem Ofset, Sahra Reklam Organizasyon ve TOÇEV yöneticileriyle Orya Otel’de akşam yemeğinde biraraya gelen Leb-i Deryalar’ın Yönetim ekibi, sponsorlarına plaket vererek teşekkürlerini iletti. 09 Mart 2016

Leb-i Deryalar olarak Sevgi Yuvası Konferans Salonunda öğretmenlerimiz, eğitimcilerimiz ve veliler için Klinik Psikolog Asiye Bildirici ve Klinik Psikolog Ece Yılmaz ile “Öfke” konulu bir seminer düzenlendi. Öfkenin olay, düşünce ve duygu ile ilişkilendirilmesi; olumsuz düşünce kontrolü ve ergenlerin öfke ile başetmelerine yardımcı ve destekleyici yöntemler başlığı altında sorunlarımıza çözümler bulunmaya çalışıldı. / 11 Mart 2016

İnsan Kaynakları Zirvesi’nde “Bugünün Dilekleri, Yarının Gerçekleri” etkinliğiyle dikkat çeken Leb-i Deryalar, yine MCT tarafından Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen HR Zirvesi’nde renkli standı ve aktivitesiyle gönül dostlarıyla buluştu. / 17-18 Şubat 2016

Dalyan Sahil’de herkesin matlarıyla gelip, yoga yaptığı, gitar çalıp, şarkılarıyla eşlik ettiği, çıkınını kapıp gelenlerle, bir yanda briç öte yanda 52 oynandığı, tatlı sohbetle lafın belinin kırıldığı, keyifli eğlenceli piknik – kermes organizasyonumuzla çocukların gelişim kampına katılımı için Leb-i Deryalar'a finansal destek olanlarla biraradaydık. / 13 Haziran 2015


Leb-i Deryalar Kurucuları

Aynur Koçulu
Eda Çetin
Lale Ersoy
Filiz Yurttaşer
Nilüfer Koyuncuoğlu
Nuriye Kayalı
Rabia Demiray

Leb-i Deryalar Yönetim Kurulu

Lale Ersoy
Filiz Yurttaşer
Nuriye Kayalı

İletişim Bilgileri:

Filiz Yurttaşer 0530 290 0273
Nuriye Kayalı 0532 285 1404

Sponsorlarımız

Bayz Tasarım ve Mimarlık Design

Cem Ofset

Grafiker Evrim Demiröz

MCT Managment Center

Sahra Reklam Organizasyon

Tabela Türk

2017 Yılı Destekçilerimiz (bağışçılarımız alfabetik sıra ile yayımlanmaktadır)


2015 - 2016 Yılı Destekçilerimiz (bağışçılarımız alfabetik sıra ile yayımlanmaktadır)