Yaz Kampı Gönüllülerimiz İle Çocuklarımızı Kamplarla Buluşturduk

Yaz Kampı Gönüllülerimizin desteği ile eğitimlerini desteklediğimiz öğrencilerimiz arasından seçtiğimiz 76 çocuğumuza yaz kampı fırsatı sunarak unutulmaz anlar yaşattık. İstanbul, Ankara, Sinop, Samsun, Gaziantep, İzmir, Batman, Siirt, Diyarbakır, Antalya gibi birçok farklı şehirden gelip yaz kamplarında buluşan öğrencilerimiz, çevre, kültür-sanat temalı aktiviteler, psikolojik atölye çalışmaları ve interaktif oyunlarla, kültürel, psikolojik ve sosyal açıdan gelişerek, hayallerinin tatilini yaşadı.

ŞEHİRLER ARASI BİR KAMPA KATILMAK NEDEN ÖNEMLİ?

- Kültürel kamplar, farklı şehirlerden genç gruplarına bir araya gelme ve birbirlerinin kültürleri hakkında öğrenme fırsatı sunuyor. 

- Hayatı öğrenme yolunda tecrübe edindiriyor.

- Kişilere, yaş ve eğitim geçmişlerine bakılmaksızın yeni beceriler kazandırmayı, onların kişisel gelişimlerinin güçlenmesine destek olup, istihdam olanaklarını artırmış olmayı amaçlıyor.

- Her kampa farklı çocuklar dahil edildiği için, TOÇEV çocuklarının her birinin en az bir kere kampa katılmaya hak kazanması sağlanıyor.

- Ergenler için aileden ayrışma ve bireyselleşme ihtiyaçlarına yönelik faydalı bir fırsat oluyor.
- Çocuklar kendi sorumluluklarını yerine getirmeyi öğrenerek disiplinli ve özgüveni yüksek ve sağlıklı bir yetişkin olma yolunda emin adımlar atmış oluyorlar.