TOÇEV Durmuyor

17 yıldır dokunduğu çocukların hayatına artı değer katan TOÇEV, Aralık ayında da çalışmalarına hız kesmeden devam etti. “Temiz-iz” projesi kapsamında Erzurum’da 3 okulu ziyaret eden TOÇEV, bu okullarda toplam 970 öğrenciye tiyatro aracılığıyla temizliğin önemini anlattı. Ayrıca, 3M Sosyal Sorumluluk Kulübü Sosyal Hizmetlere bağlı Cumhuriyet Köyü Galip Öztürk Sevgi Evleri’nde bulunan 62 çocuk için, TOÇEV Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu 30 Aralık’ta Acar Kent Doğa Koleji’nde Temiz-iz projesinin “Bir Dokunuş Yeter” adlı oyununu sergiledi.

TOÇEV, Aralık ayında, “İlk Yardıma İlk Adım” projesi kapsamında, Kastamonu’daydı. TOÇEV Kastamonu’da 6 Yatılı İlköğretim Bölge Okulu’nu ziyaret etti. Bu altı okulda 560 öğrenciye hem ilk yardım eğitimi hem de İlk Yardıma İlk Adım kitapçığı verilirken, okulların tümüne ecza dolabı ve eğitim sertifikası hediye edildi.

Ekibimiz, “Yarının İzleri” projesi için Aralık ayında Balıkesir’deydi. Balıkesir’de 10 okul ziyareti gerçekleştiren TOÇEV, 1996 öğrenciye Küresel Isınma Kitapçığı hediye etti.

“İyi Beslenme İyi Gelecek” projesi kapsamında da Gümüşhane, Bayburt ve Sivas’a giden TOÇEV 184 aile ve 500 çocuğa gıda paketlerini ulaştırdı.

Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu’nun (STBP), çocuklarımızı sağlıklı beslenme ve proteinin önemi konusunda bilinçlendirme hedefiyle yayınladığı “Uzaylı Ta-Ha’nın Dünya Maceraları”nın dördüncü kitabının dağıtımı Aralık ayında tamamlandı. Ta-Ha’nın Tavuk Döneri isimli kitap toplamda 25 ilde 233 bin 019 öğrenciye ulaştı.

Çalışmalarına yıl boyu ara vermeden devam eden TOÇEV, Ocak ayında “Temiz-iz” projesi için Adıyaman’a, “İlk Yardıma İlk Adım” projesi için Balıkesir’e, “Yarının İzleri” projesi için Aydın’a ve “İyi Beslenme İyi Gelecek” projesi için Ankara’ya gidecek.