Projelerimizde Neler Oldu?

4-5 Ekim tarihlerinde “Yaşasın Okulumuz” projemiz kapsamında onarımını üstlendiğimiz Adıyaman, Erzurum, Adana, Muş illerindeki dört okulun son kontrolleri yapıldı. İdari Mülkü Amirler, Samsung ve TOÇEV yetkililerinin katılımı ile açılışlarımızı gerçekleştirdik. 18 Ekim tarihinde Muş Malazgirt İlçesi Çicekveren İlköğretim Okulu’nun, 19 Ekim tarihinde Erzurum Aziziye İlçesi Yoncalık İlköğretim Okulu’nun, 1 Kasım tarihinde Adıyaman Burç İlköğretim Okulu’nun, 3 Kasım tarihinde Adana Adana Kozan İlçesi Yeniköy İlköğretim okullarımızın açılışları yapıldı.  

18-19-20 Ekim tarihlerinde “Temiziz” projemiz dahilinde Hatay ilindeydik. Scotch-Brite™ ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortaklaşa yürüttüğümüz Temiziz çocuk tiyatrosu; Fiber Adam ve Bakterius karakterleri, interaktif sahneleri ve çocuk oyunlarında alışılmadık şekilde rock müziği kullanması ile ilköğretim öğrencileri tarafından büyük ilgi görüyor. Temiziz tiyatro oyununun, projenin birinci yılında toplam sekiz şehirde yaklaşık 10 bin çocuğa ulaşması hedefleniyor. Temiziz, Mart ayında Konya’da, Nisan ayında Ankara’da ve Mayıs ayında ise Eskişehir’de oynanarak ilk dönemi tamamladı ve öğrenciler tarafından ilgiyle izlendi. Oyunlara, okulların yaz tatiline girmesi nedeni ile Haziran ayında ara verilmişti. Oyun ikinci dönemine Hatay’da gerçekleştirdiği gösterilerle ve basın toplantısıyla başladı.

25 Ekim tarihinden sonra “İyi Beslenmek İyi Gelecek” projemiz kapsamımızda ekibimiz Sivas, Gümüşhane ve Bayburt illerinde! "İyi Beslenmek İyi Gelecek" projemizde 2011 illerimizde 500 çocuğumuza dağıtımlarımız sürecek. 2012 yılı illerimiz: Ankara, Kırşehir, Kırıkkale, Aksaray, Niğde.

24-28 Ekim tarihlerinde “Yarının İzleri” projemizle BOLU ilinde çocuklarımıza tiyatro aracılığıyla küresel ısınmayı anlatacağız. Çocuklarımız, küresel ısınmaya karşı bir yaşam bilinci oluşturmaya şimdiden başlayacaklar, global dünyanın bir parçası, hatta  sahibi olduklarını fark edecekler.

31 Ekim-2 Kasım tarihlerinde Çankırı ve Ankara illerimizdeki yatılı ilköğretim bölge okullarımıza “İlk Yardıma İlk Adım” projemizde tiyatro aracılığıyla ilk yardım eğitimi verdik.