Gönüllü Grubumuz Leb-i Deryalar

TOÇEV Leb-i Deryalar Gönüllü Grubu, “Biz  Siz  Çocuklar” Projesi kapsamında çocukların kişiliklerinin gelişimine, kendilerini birey olarak hissetmelerine, birbirlerine sevgiyle yaklaşmalarına, hoşgörülü olmalarına ve yeteneklerini keşfetmelerine yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Leb-i Deryalar, 2012 itibariyle destekçileriyle proje kapsamında şu ana kadar 4 yılda 10’u Mardin’den olmak üzere toplam 162 çocuğun Genç Tur işbirliğinde yaz kampından yararlanmasına olanak sağlamıştır.

Çalışmalarını 2015 Mayıs ayında TOÇEV çatısı altında sürdürmeye başlayan Leb-i Deryalar Gönüllü Grubu, 2015 yaz döneminde  aşağıda isimleri yeralan gönüllülerinin desteğiyle 52 çocuğun kampa gönderimini gerçekleştirmiştir.

2016-2017 yılında gönüllülerinin desteğiyle hedefini büyüterek kütüphane kurmak isteyen  Leb-i Deryalar Gönüllü Grubu her geçen yıl daha fazla çocuğa ulaşmak ve topluma faydalı olabilmek için çalışmalarına devam etmektedir.

Mayıs 2017 sonunda 2640 öğrenciye eğitim veren Sultanbeyli Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu'nda açılışı yapılacak Leb-i Deryalar Kütüphanesi için çalışmalarına devam ediyor.

Projmize destek olan tüm bağışçılarımıza teşekkür eder, gönül birliğimizin devamını dileriz.

Biz, Leb-i Deryalar olarak; Çocuklara kitap okumayı sevdirmek, araştırma alışkanlığı kazandırmak, doğru bilgiye ulaşmalarını sağlamak, hayal dünyalarını zenginleştirmek, özgüveni yüksek, çağdaş birer birey olarak toplumdaki yerlerini almaları için, 25 Mayıs 2017 Perşembe günü Leb-i Deryalar Kütüphanesi'nin açılışını Sultanbeyli Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu'nda çocukların folklör, dans, mehteren gösterilerinin ardından Yerel Yönetim, TOÇEV Yöneticilerinin ve çocukların da katılımı ile gerçekleştirdik.

Leb-i Deryalar Kütüphanesi; Yaklaşık 1,5 ay gibi kısa bir süre içerisinde yoğun bir çalışma yürütülerek çocukların kütüphane becerisi kazanması için mobilyaları, renkleri, iç dizaynı ve toplamda 5565 kaynağın sınıflandırılmasıyla çocuklarımızın dünyasına ve yaş gruplarına uygun bir içerikle tasarlanmıştır.Sanattan- spora, tarihten - coğrafyaya, kişisel gelişimden Türk ve dünya klasiklerine, yabancı dilden hikaye kitaplarına kadar toplamda 1260 kitap, ansiklopedi, CD ve DVD'mizi çocukların gelişimi için okul yönetimine ve değerli öğrencilerine emanet edilmiştir.

Sultanbeyli İlçe'sinde yerleşik Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu'na armağan edilen Kütüphane kurulumu için yanımızda olan tüm gönül dostlarımıza, kişisel ve kurumsal destekçilerimize Leb-i Deryalar olarak sonsuz teşekkür ediyoruz.

LEB-İ DERYALAR’ın Etkinlik Faaliyetleri

Leb-i Deryalar olarak bu defa 9-12 yaş grubundaki çocuklara Sevgi Yuvası Konferans salonunda Klinik Psikolog Asiye Bildirici ve Klinik Psikolog Ece Yılmaz ile “Öfke” konulu bir seminer düzenlendi.  Öfke ile baş etme yöntemleri ve nefes canlandırma etkinlikleri ile çözüme ulaşma yöntemleri üzerinde duruldu. / 09 Mart 2016

Leb-i Deryalar’ın, yaptığı sosyal çalışmalarda daima yanında olan, gönülden destekleyen sponsorları Bayz Tasarım ve Mimarlık Design, Cem Ofset, Sahra Reklam Organizasyon ve TOÇEV  yöneticileriyle Orya Otel’de akşam yemeğinde biraraya gelen Leb-i Deryalar’ın Yönetim ekibi, sponsorlarına plaket vererek teşekkürlerini iletti.  09 Mart 2016 

Leb-i Deryalar olarak Sevgi Yuvası Konferans Salonunda öğretmenlerimiz, eğitimcilerimiz ve veliler için Klinik Psikolog Asiye Bildirici ve Klinik Psikolog Ece Yılmaz ile “Öfke” konulu bir seminer düzenlendi.  Öfkenin olay, düşünce ve duygu ile ilişkilendirilmesi; olumsuz düşünce kontrolü ve ergenlerin öfke ile başetmelerine yardımcı ve destekleyici yöntemler başlığı altında sorunlarımıza çözümler bulunmaya çalışıldı. / 11 Mart 2016    

İnsan Kaynakları Zirvesi’nde “Bugünün Dilekleri, Yarının Gerçekleri” etkinliğiyle dikkat çeken Leb-i Deryalar, yine MCT tarafından Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen HR Zirvesi’nde  renkli standı ve aktivitesiyle gönül dostlarıyla buluştu. / 17-18 Şubat 2016

Dalyan Sahil’de herkesin matlarıyla gelip, yoga yaptığı, gitar çalıp, şarkılarıyla eşlik ettiği, çıkınını kapıp gelenlerle, bir yanda briç öte yanda 52 oynandığı, tatlı sohbetle lafın belinin kırıldığı, keyifli eğlenceli piknik – kermes organizasyonumuzla çocukların gelişim kampına katılımı için Leb-i Deryalar'a finansal destek olanlarla biraradaydık.  / 13 Haziran 2015

Leb-i Deryalar Kurucuları 

 • Aynur Koçulu
 • Eda Çetin
 • Lale Ersoy
 • Filiz Yurttaşer
 • Nilüfer Koyuncuoğlu
 • Nuriye Kayalı
 • Rabia Demiray

Leb-i Deryalar Yönetim Kurulu

 • Lale Ersoy
 • Filiz Yurttaşer
 • Nuriye Kayalı

İletişim Bilgileri:

 • Filiz Yurttaşer   0530 290 0273
 • Nuriye Kayalı    0532 285 1404

Sponsorlarımız

Bayz Tasarım ve Mimarlık Design

Cem Ofset

Grafiker Evrim Demiröz

MCT Managment Center

Sahra Reklam Organizasyon

Tabela Türk

2017 Yılı Destekçilerimiz (bağışçılarımız alfabetik sıra ile yayımlanmaktadır)

AYTAÇ TİMUR

HÜLYA ILDIR

BERNA ESİN

İDİL - HASAN ERDEM

BİRGÜL BİLGİN

İŞLER KİTABEVLERİ - KEMAL BORAL

ÇEVKO VAKFI

KIYMET SİMLİOVA

ÇYDD

MİNEKO CANAN DEDEBAŞ

DEMET AYKURT

RABİA DEMİRAY

DENİZ SOLMAZ

REYHAN ERYILDIZ

EGE ERSOY

SELCAN MELİKE ÖZTÜRK

ERDOĞAN MUNGAN

SEMA MUNGAN

GÖKHAN KELEŞ

SEVGİ AKDEMİR

GÖNÜL - ZEYNEP ÜÇTEPE

TEMA VAKFI

GÜLHAN KARABULUT

YENİ İNSAN YAYINEVİ 

                  GÜLÜMSER GÜLDOĞAN

                        ZEYNEP ERDEM

2015 - 2016 Yılı Destekçilerimiz (bağışçılarımız alfabetik sıra ile yayımlanmaktadır)

AHMET BÜLENT KOYUNCUOĞLU

MUSA TEKLER

ALEV ARSLAN

MÜMTAZ DOĞALI

ASOS ÖĞRETMEN TOPLULUĞU

NEJLA ÇALIŞIR

ASUDE GÖNCÜ KAYA

NİLÜFER KOYUNCUOĞLU

AYHAN DEDEBAĞI

NURİYE KAYALI

AYLİN GÜNGÖRDÜ - ELİF GAMZE YALÇINER

ÖZGÜR KUZEY

AYNUR KOÇULU

ÖZLEM TUNABOYLU

AYTEN DURAN

ÖZLEM YILMAZ

BANU HOŞBOY

RABİA DEMİRAY

BİRGÜL ONUR

REYHAN ERYILDIZ

DİLEK ANGİN

SALİH DEDEBAĞI

ELİTE WORLD HOTELS

SELİM - ZEYNEP TANSUĞ

ERSİN BALCI

SEMRA ALTINTAŞ

ESRA ÖZSOY

SENA ARTAN ÖZTEKİN

EVRİM DEMİRÖZ

SERAP - CAHİT KÖSE

FATMA REMZİYE DALKANAT

SERDAR - AYNUR UZGUR

FEZA AYLİN GÜNGÖRDÜ

SERRA - AHMET İSTİF

FÜSUN ADALET ÜRESİN

SEYFETTİN TOPALOĞLU

GAMZE AYFER - ELİF GAMZE YALÇINER DERTSAVAR

SONGÜL ÖZBAY

GRAFİKER MEHMET AKİF SOLMAZ

SUZAN KARAHAN

GÜLEN SCHULTZ

SÜHEYL ERBOZ

GÜLÜMSER GÜNDOĞAN

SÜLEYMAN KÖK

HİCRAN ŞAŞMAZ

SÜMER BULUT

HİDAYET KOÇULU

ŞABAN - ZERRİN ERTİN

İSMAİL UĞUR GÜNDÜZ

TAMER CAN

İSTANBUL LÜTFİ KIRDAR K.M.

TANER KANDEMİR

KEVSER ÇAĞRI

TÜRK EKSPRES HAVACILIK

LALE ERSOY

UNİLEVER HPC FABRİKASI

MEHMET AKİF SOLMAZ

ÜMİT KABAOĞLU

METRONOM BASKI HİZMETLERİ A.Ş.

YERYÜZÜ DERNEĞİ

       MİKROSEL BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ          LTD. ŞTİ.

YUSUF ENGİN ÖZÇELİK

MİLNET TURİZM

ZERRİN TİMUR

MİNE GENÇ

ZEYNEP ORMAN

MURAT TİCARET KABLO SANAYİ A.Ş.