Geleneksel İftarlar Yemeklerimizle Her Yerdeydik

Ramazan Ayı boyunca Mardin’den Vize’ye, Boyabat’tan İstanbul’a yedi şehirde düzenlediğimiz iftar yemekleriyle Türkiye’nin değişik bölgelerinde öğrencilerimiz ve aileleriyle bir araya geldik.

BOYABAT İLÇESİ

Sinop'un Boyabat İlçesi’nde 6 Ağustos’ta, Boyabat Belediye Başkanı Mehmet Ermiş’in destekleriyle gerçekleştirdiğimiz iftar yemeğimize ilçede ikamet eden TOÇEV çocukları ve aileleri katıldı. Ayrıca Boyabat Kaymakamı Ünal Çakıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kendir ve Başkan Ermiş’in de katıldığı yemekte çok güzel vakit geçirdik.

DURAĞAN İLÇESİ

Sinop’taki ikinci iftarımızı ise Durağan İlçesi’nde gerçekleştirdik. Durağan İlçesi Kaymakamı Davut Düzgün’ün ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Köylü’nün eşleri ve çocukları ile birlikte katıldıkları iftarda davetliler ISS Catering’in birbirinden lezzetli yemeklerinden oluşan mönüsü ile oruçlarını açtı.

İSTANBUL

İstanbul’daki geleneksel iftarımızı ise 12 Ağustos Pazar günü gerçekleştirdik. ISS Catering, Şişli Belediyesi ve çeşitli firmaların desteğiyle düzenlediğimiz yemekte İstanbullu öğrencilerimiz ve aileleriyle hem lezzetli yemeklerimizi yedik hem de keyifli zaman geçirdik.

MARDİN - ŞANLIURFA - ADIYAMAN

İftar yemeklerimizde diğer bir durağımız da Güneydoğu Anadolu illeriydi. 13 Ağustos Pazartesi günü Mardin’de, 14 Ağustos Salı günü Şanlıurfa’da ve 15 Ağustos Çarşamba günü Adıyaman’da öğrencilerimiz ve aileleriyle bir araya geldik.

VİZE İLÇESİ

TOÇEV’in 2012 yılındaki son Geleneksel İftar Yemeği için de Kırklareli’nin Vize ilçesine gittik. Vize’deki öğrencilerimiz ve aileleriyle birlikte orucumuzu açtıktan sonra keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.