Çocuklarımızla Gerçekleştirdiğimiz Faaliyetlerimiz

OCAK 2017

MARDİN’DE LUNAPARK KEYFİ

2 Şubat’ta Mardin’de yaşayan çocuklarımızla birlikte MovaPark AVM’deki lunaparka gittik. Çocuklarımız etkinlik boyunca neşeli anlar yaşadı.

SÖMESTRE TATİLİNDE ANKARA’DAYDIK

Sömestre aktiviteleri kapsamında gittiğimiz Ankara’daki öğrencilerimizle bir araya geldik. Etkinliğimizde çocuklarımızla sinemaya giderken lise öğrencilerimizle ayrıca Türkiye Ulusal Ajansı’nda Erasmus+  Projesi bilgilendirme sunumuna katıldık.

RAHMİ KOÇ MÜZESİNDE TEKNOLOJİ TARİHİ TURU

Sömestre etkinlikleri dahilinde çocuklarımızla birlikte teknoloji tarihi konusunda Türkiye’nin en iyisi Rahmi Koç Müzesi’ni gezdik. 30 Ocak’ta İstanbul’da yaşayan öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz ziyaretimizde ayrıca müze içerisindeki Renkli Matematik Dünyası ve Keşif Küresi eğitimlerine katıldık.

HAKAN BİLGİN’DEN KARİYER GÜNÜ

Aynı zamanda yönetim kurulu üyemiz olan sanatçı Hakan Bilgin ile ‘Gülümsesen Yeter’ konseptli söyleşi yaptık. 30 Ocak’ta gerçekleştirdiğimiz aktivitemize İstanbul’da yaşayan lise öğrencilerimiz yoğun ilgi gösterdi.

ADIYAMAN’DAKİ ÇOCUKLARIMIZLA KEYİFLİ BİR GÜN GEÇİRDİK

Okulların tatile girmesini fırsat bilerek 29 Ocak’ta Adıyaman’da yaşayan çocuklarımızla keyifli bir gün geçirdik. Kahvaltı ile başladığımız günü sinemaya gidip film izleyerek tamamladık.

ÇOCUKLARIMIZLA AKROBASİ GÖSTERİSİ İZLEDİK

Sömestre aktivitelerimiz çerçevesinde çocuklarımız ve aileleriyle birlikte TİM Show Center’da Uluslararası Rus Akrobasi Grubu’nun gösterisini izledik. 28 Ocak’ta gerçekleştirilen etkinlikte çocuklarımızın heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi.

KİŞİSEL GELİŞİM VE ATÖLYE ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİK

İstanbul’da yaşayan ortaokul ve lise öğrencilerimizle birlikte 27 Ocak’ta Açı Okulları’nda kişisel gelişim ve atölye çalışması gerçekleştirdik. Dolu dolu geçen etkinliğimizde çocuklarımız ilk olarak Hayat Aktivatörü Gökalp Saklı’nın sunumunu dinledi. Çocuklarımız ikinci aşamada Boğaziçi Üniversitesi Innovative Academy işbirliği ile gerçekleştirdiğimiz Kodlama Atölyesine katılırken, Gökçe Ton’da ailelerimize eğitim verdi.

Çocuklarımızın eğitimi ve gelişimi için böylesine önemli bir etkinlikte bize destek veren tüm dostlarımıza teşekkür ederiz.

SİNOP VE SAMSUN’DAKİ ÖĞRENCİLERİMİZLE BERABERDİK

Sinop ve Samsun şehirlerinde yaşayan çocuklarımızla 22-26 Temmuz tarihleri arasında sömestre etkinliği olarak sinemaya gittik. Çocuklarımızı evlerinde ziyaret ederek gelişimlerini takip ettiğimiz seyahatimizin Samsun ayağında 19 öğrencimizle birlikte “Aile Arasında” filmini izledik. 16 çocuğumuzun ilk defa sinemaya gittiği etkinliğimizde bir çocuğumuz da ilk defa deniz ve gemi gördüğünü belirtti. “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi” filmini izlediğimiz Sinop’ta yaşayan 24 öğrencimizle de film sonrası akran zorbalığı, hayallerimizi gerçekleştirebilme ve arkadaş ilişkilerinin önemi üzerine sohbet ettik.

ÇOCUKLARIMIZ SUŞİ YAPTI

İntema Yaşam sponsorluğunda 23 Ocak’ta gerçekleştirilen Suşi Atölyesi’ne çocuklarımızla birlikte katıldık. İstanbul’da yaşayan 19 çocuğumuzun yer aldığı etkinlikte çocuklarımız Eğitim Şefi Emre Duran eşliğinde suşi yapmayı öğrendi ve yaptıkları suşileri tatma fırsatı buldu. Farklı deneyimlerin yaşandığı bu güzel günde çocuklarımız ile çok eğlendik.

ARALIK 2017

YILBAŞINI DOYASIYA KUTLADIK

İstanbul’da yaşayan çocuklarımızla ve aileleriyle birlikte geleneksel yılbaşı partimizi 16 Aralık’ta gerçekleştirdik. Kemal Özkan Sünnet Sarayı’nın bu sene de mekan sponsoru olarak bize mekanını açtığı etkinliğimizde çocuklarımız ilk önce ISS Catring’in gönüllü desteğiyle hazırladığı yemeklerini yediler. Yemeğin ardından sahnede karaoke yapan çocuklarımız daha sonra yaş gruplarına göre ayrılarak gruplarına özel etkinliklere katıldı. İlkokul öğrencilerimiz yüz boyama, ortaokul öğrencilerimiz keçeden çorap yapma ve kitap ayracı tasarlama, lise öğrencilerimiz ise fotoğraf çerçevesi tasarlama etkinliklerine katıldı.

Özel olarak hazırlanan yılbaşı pastamızın kesiminin ardından öğrencilerimiz ve aileleri eğlenceli müzikler eşliğinde dans etti. Son olarak hazırladığımız kartlardaki soruları çözerek numaralarını kendileri bulan öğrencilerimiz hediyelerini aldı.

KASIM 2017

BARIŞ İÇİN MÜZİK

ENKA Kültür Sanat tarafından 18 Kasım’da düzenlenen “Barış İçin Müzik” konserine katıldık. İstanbul’da yaşayan 15 ortaokul öğrencimizle katıldığımız konserde çocuklarımız müzik ziyafetinin doyasıya tadını çıkardı.

EKİM 2017

“TOPLUMSAL CİNSİYET” KONULU ATÖLYEMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Çocuklarımızın gelişimlerini güçlendirmek için yılda iki defa gerçekleştirdiğimiz atölyelerimizin sonuncusunu 10 Ekim’de Adıyaman’da, 25 Ekim’de Ankara’da, 18 Kasım’da İstanbul’da, 24 Kasım’da Mardin’de, 1 Aralık’ta Samsun’da ve 4 Aralık’ta Sinop’ta yaptık. Toplumsal cinsiyet rolleri ve kalıp yargılar etrafında büyüyen çocuklarımızın, cinsiyetçi kavramlardan uzaklaşmaları için toplumsal cinsiyet konulu atölyelerimizde, cinsiyetler ve toplumsal cinsiyet rolleri hakkında çocuklarımızla serbest çağrışımlar yaptık. Toplumdaki kadın ve erkek rollerine ait kalıp yargıları yıkmak adına, Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi’nin geliştirdiği toplumsal cinsiyet temalı Mesela Sokağı Oyunu’nu oynadık. Atölye çalışmalarımız sonucunda çocuklarımızda, toplumsal cinsiyet rollerinin değişebilir olduğu üzerine farkındalık yarattık.

29 EKİM’DE HAVACILIK MÜZESİ’Nİ GEZDİK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlamak amacıyla bu sene çocuklarımızla birlikte Yeşilköy Havacılık Müzesi’ni gezdik. Ziyaretimizde Solotürk gösterisini izledik ve maket uçak atölyesine katıldık. Yarbay İsmail Dindar tarafından verilen sunumla “Cumhuriyet Tarihinde Havacılık”ı öğrendik. Müze çalışanları tarafından verilen mesleki kariyer sunumunu izlediğimiz etkinliğimizde son olarak “Cumhuriyet” temalı bilgi yarışmasına katıldık. Etkinliği gerçekleştirmemizde bize destek olan Yeşilköy Havacılık Müzesi’ne ve ulaşımımızı sağlayan Tursan’a teşekkürlerimizi sunarız.

ADL İLE TASARIM YAPTIK

Vakfımızın bir çok çalışmasında yanında yer alan ünlü moda firması adL ile birlikte çocuklarımız tasarım yaptı. İstanbul’da yaşayan öğrencilerimiz ile birlikte katıldığımız etkinlikte çocuklarımız özel olarak hazırlanan atölyede yılbaşı konseptli tasarımlar hazırladı. Daha sonra bu tasarımlarla allar üreten adL, bu şalları satarak vakfımıza destek oldu.

EYLÜL 2017

20.000 DENİZ CANLISI

Procat ile gerçekleştirdiğimiz çalışma kapsamında eğitimlerini desteklediğimiz öğrencilerimizi Emaar Square Akvaryum ve Sualtı Hayvanat Bahçesi’nde yirmi bin deniz canlısıyla buluşturduk. Etkinliğin ardından çocuklarımız yaşadıkları deneyimi resimlerine aktardı.

ŞAMPİYONLAR LİGİ’NE YÜKSELDİK

Mastercard’ın desteğiyle 26 Eylül’de Beşiktaş-Leipzig Şampiyonlar Ligi maçında çocuklarımız fair play çağrısı için maç öncesi yapılan seramoniye futbolcularla birlikte çıktı.

MADAME TUSSAUDS MÜZESİ’Nİ GEZDİK

İstanbul’da yaşayan lise grubu öğrencilerimizle birlikte Madame Tussauds Müzesi’ni gezdik. 30 Eylül’de gerçekleştirdiğimiz gezimizde çocuklarımız balmumu heykelleri hayranlık içinde gezdi. Etkinliğimizi destekleyerek gerçekleştirmemizi sağlayan Yol Aşkı Official’a ve yemek sponsorumuz olan The House Cafe’ye teşekkürlerimizi sunarız.

AĞUSTOS 2017

DERİN BEYİN MERKEZİ

lkokul öğrencilerimiz ile birlikte 5-6 Ağustos tarihlerinde İstanbul Tuzla’da bulunan Derin Beyin Merkezi’ndeydik. Bir çok eğlenceli aktivite gerçekleştirdiğimiz kampımız drama, yüzme ve deneylerle geçti. Çocuklarımızın kampa katılımında bize destek olan Derin Beyin Merkezi’nin Kurucusu Sayın Oğuzhan Gözek’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

TEMMUZ 2017

KIDS FOR FREEDOM KAMPI

Bu sene de çocuklarımızla beraber Marmaris’te yapılan Kids For Freedom kampına katıldık. 8-15 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilen kampa bir çok ülkeden katılımcılar yer aldı. Yelkenlilerde halatları bağlamayı, yelken açmayı, usturmaçaları takmayı ve seyir halinde kaptanı asiste etmeyi öğrenerek denizcilik sektörünü tanırken, uğranılan her sahilde de birbirinden güzel aktivitelerde yer aldı.“Kids For Freedom” projesini gerçekleştiren Phoenix Yatçılık firmasına teşekkür ederiz.

DÜŞLER AKADEMİSİ KAMPI

Düşler Akademisi’nin her sene Kaş’ta organize ettiği kampa bu sene de çocuklarımızla birlikte katıldık. 17-22 Temmuz tarihleri arasında üniversite, 16-19 Ağustos tarihleri arasında da lise  öğrencisi çocuklarımızla birlikte katıldığımız kampta birbirinden eğlenceli ve eğitici bir çok aktivitede yer aldı.Böylesine güzel bir kampa katılmamızı ve unutulmaz anılar biriktirmemizi sağlayan Düşler Akademisi’ne teşekkür ederiz.

BÜYAK KAMPI

İlk defa geçen sene katıldığımız, Boğaziçi Üniversitesi BUYAK Klübü’nün organize ettiği Kilyos Kampı’nda bu sene de 15 öğrencimizle yer aldık. Mentor-mentee çalışmaları ile öğrencilerimiz; bilgi paylaşımı yapacakları ve uygun rol modelleri gözlemleyecekleri bir ortam buldu. Bunun yanı sıra; sprey boyalarla resim atölyesinde, gönüllü rehber eşliğinde Boğaziçi Üniversitesi’nin Güney Kampüsü’nde, BuGusto Kulübü ile yemek atölyesinde, takımlar kurarak halı sahada, bazı öğrencilerimizin ilk kez olan yüzme deneyimlerinde ve günbatımında mangal başında keyifli vakit geçirdiler.

HAZİRAN 2017

GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZİ BU SENE DE GERÇEKLEŞTİRDİK

Her sene geleneksel olarak İstanbul’da yaşayan çocuklarımız ve aileleri ile birlikte düzenlediğimiz iftar yemeğimizi bu sene de gerçekleştirdik. 3 Haziran Cumartesi akşamı organize ettiğimiz yemeğimizde çocuklarımızla ve aileleriyle birlikte olmanın keyfini yaşadık.İftar yemeğimizde bize mekan ve yemek desteği veren ISS’e, ulaşım desteği veren Başaran Turizm, Ulusoy ve Tursan’a teşekkürlerimizi sunarız.

SİNOP’TA KANO KEYFİ

Sinop’ta eğitimlerini desteklediğimiz çocuklarımızla beraber ilk kez kano keyfi yaptık. 9 Haziran’daki etkinlikte çocuklarımızın heyecanı ve keyfi görülmeye değerdi. Sinop Açık Deniz Yelken Kulübü SAYK’a ve Volkan Kaya’ya gönüllü desteği için teşekkür ederiz.

MAYIS 2017

ATÖLYE KONUMUZ “SINAV KAYGISIYLA BAŞ ETME”YDİ

Mayıs ve Haziran aylarında “Sınav Kaygısıyla Baş Etme” konulu atölye çalışmamızı gerçekleştirdik. Konumuzu ıssız ada oyunu, kavanoz imgelemi çalışması ve nefes egzersizi görevli hazine avı oyunuyla işlerken ailelerimizle de “Ebeveyn Tutumları” atölyemizi yaptık.Atölyelerimiz için 14 Mayıs’ta İstanbul ve Mardin’de, 7 Haziran’da Samsun Vezirköprü’de, 8 Haziran’da Sinop’ta, 11 Haziran’da Ankara’da ve 21 Haziran’da Kırklareli’ndeydik.

NİSAN 2017

BAHARI CROSS CHALLANGE İLE KARŞILADIK

Koşu tutkusunu doğanın zorlu koşullarıyla birleştiren Cross Challange III’e çocuklarımız ile katılarak bahara güzel bir “merhaba” dedik. Ayp Solutions’ın organizasyonuyla bu sene üçüncüsü gerçekleşen koşu 2 Nisan Pazar Günü Belgrad Ormanı’nda yapıldı. Doğa yürüyüşü, doğada yaşam ve kampçılık hakkında herşey ve doğa fotoğrafçılığı gibi birbirinden ilginç atölyelerin yer aldığı organizasyonda koşmak gerçekten ilginç bir deneyim oldu.

Standımızla da yer aldığımız Cross Challange III’te katılımcılara vakfımızı tanıtma imkanı da bulduk. Organizasyona katılımımızı sağlayan Ayp Solutions’a teşekkürlerimizi sunuyoruz. Psikologlarımız, koşuya katılan vakıf öğrencilerimize, “Ben Ergenim” projemizin öfke yönetimiyle ilgili atölye çalışmasını uyguladı.

ŞUBAT 2017

BUZ PATENİ KEYFİ

Sömestre etkinlikleri kapsamında İstanbul Avrupa Yakası’nda oturan ilkokul öğrencilerimizle 28 Ocak Cumartesi günü Grandpera Emek Sahnesi’nde tiyatroya gittik. Çocuklarımız, Çolpan İlhan & Sadri Alışık çocuk tiyatrosunun sahneye koyduğu “Kahraman Kurtarıcı Haydi” oyununu büyük bir keyifle izledi.

KARİYER GÜNÜ

Artık gelecekleri hakkında ciddi planlamalar yapmaya başlayan lise ve üniversite öğrencilerimizle, Akçansa’da kariyer günü gerçekleştirdik. Akçansa çalışanlarının sunumlar yaptığı etkinlikte, çocuklarımız sorular sorarak gelecek planlarıyla ilgili önemli bilgiler aldı.

KİDDİFEST’TE HAYALLERİMİZİ ANLATTIK

Bu yıl ilk defa düzenlenen Kiddifest’e ilkokul öğrencilerimiz ile birlikte katıldık. Çocuklarımız Dreamstalk atölyesinde hayallerini anlatırken, seyahat yazarı Arzu Özen ile de kutupları gezdi. Ayrıca festivale katılan çocuklarla, uzman psikologlarımız aracılığıyla “Teknoloji ve Cihaz Bağımlılığı” atölyemizi gerçekleştirdik.

OCAK 2017

ANKARA’DA BOWLİNG VE AKVARYUM KEYFİ

Sömestre aktivitelerimizin Ankara durağında, lise öğrencilerimizle bowling oynadık. İlkokul öğrencilerimizle de akvaryum tünelinde gezerek hiç bilmedikleri su altı canlıları ile tanışmalarını sağladık. Çocuklarımıza hem rol model hem de çalışmalarımıza katılarak bize destek olan ODTÜ Verimlilik Topluluğu’na teşekkür ederiz.

BOWLİNGDE EĞLENDİK

Çocuklarımızın en çok sevdiği aktivitelerden biri olan bowling için Seaside Bowling’teydik. 1 Şubat’ta sömestre aktiviteleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize tüm İstanbul’da yaşayan lise grubu öğrencilerimizle Anadolu Yakası’nda yaşayan ortaokul grubu öğrencilerimiz katıldı.

MUTFAKTA CUPCAKE KEYFİ

İstanbul Avrupa Yakası’nda yaşayan ortaokul öğrencilerimizle sömestre aktiviteleri kapsamında Mutfak Sanatları Akademisi’ne gittik. 29 Ocak’ta gerçekleştirdiğimiz çalışmamızda çocuklarımız MSA’nın uzmanlarıyla birlikte pizza ve marshmallow cupcake yaptı. Etkinliğimizde bize destek olan MSA’ya teşekkür ederiz.

ÇOCUKLARIMIZLA TİYATROYA GİTTİK

İstanbul Anadolu Yakası’nda yaşayan ilkokul öğrencilerimizle sömestre etkinlikleri kapsamında “Öteki Beriki İlerisi Gerisi” oyununu izledik. Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde 29 Ocak Pazar günü izlediğimiz oyun esnasında çocuklarımız eğlenceli vakti geçirdi.

“KAHRAMAN KURTARICI HAYDİ” OYUNUNU İZLEDİK

Sömestre etkinlikleri kapsamında İstanbul Avrupa Yakası’nda oturan ilkokul öğrencilerimizle 28 Ocak Cumartesi günü Grandpera Emek Sahnesi’nde tiyatroya gittik. Çocuklarımız, Çolpan İlhan & Sadri Alışık çocuk tiyatrosunun sahneye koyduğu “Kahraman Kurtarıcı Haydi” oyununu büyük bir keyifle izledi.

ARALIK 2016

2017’YE KEYİFLİ MERHABA

Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz yılbaşı partimiz bu sene de çok eğlenceli geçti. İstanbul’da yaşayan çocuklarımız ve ailelerimiz ile birlikte gerçekleştirdiğimiz partide çocuklarımız SİM Animasyon’un oyunlarıyla keyifli zaman geçirdi. Oyunların ardından çocuklarımız birbirinden güzel hediyeleriyle heyecanlı anlar yaşadı. Yılbaşı pastamızı kesmemizden sonra da çocuklarımız hareketli şarkılarla eğlencelerini sonlandırdı.

Yılbaşı partimizde bize destek olan Gönül Davet Tahtasaray’a, Murat Özkan’a, ISS Catering’e, Tursan’a, Tat-Al Trabzon Vakfıkebir Ekmek Fırını’na, Gölcük Tahıl Gıda’ya, Ec Itrıyat Gıda İmalat’a, Katmer Börek Baklava Gıda’ya, Adnan Kurt Un Ve Unlu Mamüller Gıda’ya, Sihirli Spatula’ya ve SİM Animasyon’a teşekkürlerimizi sunarız.

TEKNOLOJİ BAĞIMLILIĞI ATÖLYEMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Yılda iki defa ayrı konseptlerle, uzman psikologlarımız ile birlikte eğitim verdiğimiz çocuklarımız için gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmalarımıza Teknoloji Bağımlılığı ve Sosyal Destek temalı atölyemizle devam ettik. 1 Aralık’ta Kırklareli’nin Vize İlçesi’nde, 3 Aralık’ta İstanbul’da, 10 Aralık’ta Sinop’ta ve 15 Aralık’ta Samsun’da gerçekleştirdiğimiz atölyemizde çocuklarımızla birlikte teknolojinin olumlu yanlarıyla birlikte bağımlılık yaratarak sosyal ortamdan uzaklaştıran olumsuz yanları inceledik. Sosyal birey olmanın faydaları ve teknolojinin doğru kullanımı hakkında sohbetler gerçekleştirdiğimiz çalışmalarımızın ardından çocuklarımızı evlerinde ziyaret ettik.

HOUR OF CODE

Dünya çapında gerçekleşen “Hour Of Code” kapsamında ilkokul öğrencilerimizle Bahçeşehir Üniversitesi desteğiyle 10 Aralık’ta coding workshop yaptık. Her öğrencinin bilgisayar bilimlerini öğrenmeye fırsatı olmalıdır sloganıyla bize destek olanUğur Şen ve Elif Yılmaz’a teşekkür ederiz.

KASIM 2016

STEAM MODELİYLE EĞİTİM GERÇEKLEŞTİRDİK

 

Boğaziçi Üniversitesi Elektroteknoloji Kulübü’nün (IEEE) ve Empa Elektronics’in desteği ile gerçekleştirdiğimiz Bilim Teknoloji Mühendislik etkinliğimizde, bilim, teknoloji, sanat ve matematik alanlarını kapsayan STEAM eğitim modeline çocuklarımızla birlikte katıldık. 24 öğrencimizle 4 oturumda gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmalarında teknoloji, mühendislik ve sanat eğitimini bir araya getirerek ülkemizin konumuyla birlikte eğitimde bu modelin gerekliliğinin ve yaratıcılığın önemini vurguladık. Destekleri için Boğaziçi Üniversitesi IEEE Kulübü ve Empa Elektronics’e teşekkürlerimizi sunarız.

EKİM 2016

O SES TÜRKİYE’Yİ İZLEDİK

Acun Ilıcalı’nın düzenlediği ve TV 8’de ekrana gelen O Ses Türkiye yarışmasına, 10 Ekim’de seyirci olarak çocuklarımızla birlikte katıldık. Eğlenceli anlara sahne olan programda çocuklarımızla çok eğlendik.

CUMHURİYET BAYRAMIMIZI COŞKUYLA KUTLADIK

Her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliğimizde bu sene de çocuklarımızla bir aradaydık. Etkinliğimizde çocuklarımızla ilk olarak Cumhuriyet ve Atatürk temalı video izledik. Ardından çocuklarımızla yedi grup oluşturarak resim, elişi, kitap, şiir, puzzle, harf birleştirme gibi yaratıcı çalışmalar gerçekleştirdik. Son olarak bilgi yarışması yaptığımız etkinliğimizin sonunda çocuklarımız eğlenceli müziklerle dans etti.

Boğaziçi Üniversitesi BÜYAK Kulübü’nün desteği ile Boğaziçi Üniversitesi’nde gerçekleştirdiğimiz kutlamamızda bize destek olan BÜYAK’a, çocuklarımız etkinlik alanına ulaşımını sağlayan Tursan’a ve çocuklarımızın yemeklerini hazırlayan ISS’e sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

GEYİK KOŞUSUNDA YERİMİZİ ALDIK

Macera Akademileri’nin 16 Ekim’de Belgrad Ormanları’nda düzenlediği Geyik koşusunda hem standımızla hem de çocuklarımızla yerimizi aldık. 4-12 yaş arası çocuklarımızla koştuğumuz maratonda çocuklarımız çok eğlenirken, spor yapmanın keyfine de vardılar.

EYLÜL 2016

BEŞİKTAŞ-DİNAMO KİEV MAÇINDAYDIK

İlköğretim öğrencilerimiz ile, Mastercard sponsorluğunda, 28 Eylül’de oynanan Beşiktaş-Dinamo Kiev şampiyonlar ligi maçındaydık. Çocuklarımız fair play çağrısı için maç öncesi yapılan seramoniye futbolcularla birlikte çıkarken, seramoninin ardından hep birlikte maçı izledik. Keyifli ve eğlenceli geçen gecenin ardından çocuklarımız stadyumdan unutulmaz anılarla ayrıldı.

BATA ÇIKA’DA KOŞTUK

Macera Akademisi’nin organize ettiği Bata Çıka Koşusu’na bu sene 10 çocuğumuzla birlikte katıldık. Öğrencilerimizden Engincan’ın üçüncü olarak bizi gururlandırdığı koşunun zorlu parkurunda çocuklarımız çok eğlendi. Ayrıca ekip olarak standımızla da yer aldığımız etkinlikte, tüm katılımcılara vakfımızın çalışmalarını anlattık. Koşuda çocuklarımızın ücretsiz katılımını ve öğle yemeklerini sağlayan Macera Akademisi kurucusu Caner Odabaşoğlu’na teşekkürlerimizi sunarız.

AĞUSTOS 2016

DÜŞLER AKADEMİSİ

Her sene yaz boyunca Kaş’ta düzenlenen Düşler Akademisi kampına bu sene de çocuklarımızla birlikte katıldık. 26 Ağustos – 1 Eylül tarihleri arasında yer aldığımız kampta, yüzme öğrendik, yelken ve yoga yaptık, ata bindik, tarımcılığı öğrendik...  Kamp için bize destek olan Düşler Akademisi ekibine teşekkür ederiz.

TEMMUZ 2016

BÜYAK KAMPI

Lise öğrencilerimiz ile birlikte 18-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü’nün desteğiyle Boğaziçi Üniversitesi Kilyos Kampüsü’nde çok güzel bir kamp gerçekleştirdik. Günlerini yüzme, tasarım, film gösterimi, satranç, kutu oyunları, yaratıcı düşünme dil atölyesi, mentör görüşmeleri, zumba ve spor yarışları ile değerlendiren çocuklarımız, kamptan unutulmaz anılarla ayrıldı. BUYAK ve Craft ekibine teşekkür ederiz.

KIDS FOR FREEDOM

Kids For Freedom projesine bu sene de ortaokul öğrencilerimizle katıldık. 9–16 Temmuz tarihleri arasında katıldığımız projede çocuklarımızyelken açmadan yelken kullanmaya kadar yelkencilikle ilgili çalışmalar yaparken, uğranılan her sahilde de birbirinden güzel aktivitelerde yer aldılar. Altı farklı ülkeden toplam 84 öğrencinin katıldığı kampta öğrencilerimiz yabancı akranlarıyla iletişim kurdular. Futbol, takı tasarımı, dans, yüz boyama gibi kulüplere katıldılar. Aynı zamanda gönüllü genç hocalarından yüzme dersleri aldılar. Çocuklarımızın kampa katılımı için üç yıldır bize destek olan Kids For Freedom’a teşekkürlerimizi sunarız.

DERİN BEYİN MERKEZİ

İlkokul öğrencilerimiz ile birlikte 11-17 Temmuz tarihleri arasında İstanbul Tuzla’da bulunan Derin Beyin Merkezi’ndeydik. İçeriğini Carma Platformu ile, bir gelişim modeli olarak şekillendirdiğimiz kampta, Steam modeli ile, çocuklarımızla dil gelişimi, doğal beslenme ve yaratıcı düşünce becerileri üzerine yeni deneyimler edindik. Çocuklarımızın kampa katılımında bize destek olan Derin Beyin Merkezi’nin Kurucusu Sayın Oğuzhan Gözek’e, Carma Platformu’na ve Permakültür Kolektifi’ne sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

 

HAZİRAN 2016

GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Çocuklarımıza ve ailelerine her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğimizi bu sene 12 Haziran’da gerçekleştirdik. İstanbul’da yaşayan çocuklarımızın aileleriyle birlikte katıldığı etkinliğimizde keyifli bir iftar geçirirken, bize bu organizasyonda destek veren ISS’e, Tursan’a ve Başaran’a teşekkürlerimizi sunarız.

MAYIS 2016

ATÖLYE KONUMUZ DUYGU FARKINDALIĞIYDI

Çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olarak yetişebilmesi için yılda iki defa gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmalarımızdan ilkini Mayıs ve Haziran aylarında gerçekleştirdik. 25 Mayıs’ta Samsun’da, 26 Mayıs’ta Sinop’da, 29 Mayıs’ta İstanbul’da, 1 Haziran’da Kırklareli’nin Vize İlçesi’nde ve 4 Haziran’da Ankara’da yaşayan çocuklarımızla yaptığımız atölye çalışmamızın konusu, iyi dokunuş kötü dokunuş, duygu farkındalığı, beden ve zihin farkındalığı ile ergenliğe ilk adımdı. Ayrıca çocuklarımızla atölyelerin ardından piknik yaparak günümüzü eğlenceli bir şekilde tamamladık.

NİSAN 2016

PAİNTBALL’DA ÇOK EĞLENDİK

Çocuklarımız için gerçekleştirdiğimiz sosyal aktivitelerimize bir yenisini daha ekledik ve çocuklarımızla paintball oynadık. 30 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde çocuklarımız bir yandan takım çalışmasını kavrarken, bir yandan da eğlenceli bir hafta sonu geçirdi...

23 NİSAN’I KEYİFLE KUTLADIK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için Life Park’taydık. İstanbul’da yaşayan 50 çocuğumuzun katıldığı kutlamamızda çocuklarımız oyun alanlarında keyiflerince eğlendi. 24 Nisan Pazar günü gerçekleştirdiğimiz etkinliğimize ulaşım desteği veren Tursan’a ve bizi gönüllü ağırlayan Life Park’a çocuklarımızın bitmeyen kahkahalarıyla teşekkürlerimizi sunuyoruz. 

ŞUBAT 2016

UNDERWATER PARADİSE SHOW’U İZLEDİK

İstanbul Avrupa Yakası’nda yaşayan çocuklarımızla 6 Aralık’ta The Underwater Paradise Show için Wolksvagen Arena’ya gittik. İEG Sponsorluğunda gerçekleştirdiğimiz aktivitemizde dramanın, pandomimin, dansın, illüzyonun, kuklanın, kum sanatının ve sihrin, köpüklerin büyüleyici güzelliği ve şaşırtıcı lazer gösterileriyle harmanlandığı şovu zleyen çocuklarımız unutamayacakları bir gün geçirdi.

BUZ PATENİ VE BOWLİNG

Airport AVM’de 4 Şubat’ta Avrupa Yakası’ndaki ortaokul öğrencilerimizle bir sömestr klasiğimiz olan buz pateni & bowling oyunlarımızla, öğrencilerin heyecanla bekledikleri bir organizasyonda daha bir araya geldik.

VİZE’DE SİNEMA KEYFİ

Kırklareli’nin Vize ilçesindeki öğrencilerimizle 3 Şubat’ta ilkokul, ortaokul ve lise gruplarına ayırdığımız çocuklarımızla, yaşlarına uygun film izleyip, kutu oyunları oynayarak kültürümüzü geliştirirken, eğlenceli vakit geçirdik.

PWC’DE KARİYER GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRDİK

2 Şubat’ta lise ve üniversite öğrencilerimizle, PWC destekleriyle Kariyer Günü düzenledik. Gençler kariyer planlama ve iş hayatı konusunda merak ettiklerini,başarılı PWC yöneticilerinden dinlediler.

ANKARA’DA BİLİM VE TEKNOLOJİ TARİHİ MÜZESİNİ GEZDİK

Ankara’daki sömestre etkinliğimizi 1 Şubat’ta ODTÜ’de Verimlilik Topluluğu’nun organizasyonu ile gerçekleştirdik. Ankara’daki bütün öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz aktivitemizde Bilim ve Teknoloji Tarihi müzelerini gezip, ilkokul öğrencilerimizle el işi çalışırken, lise öğrencilerimizle önce yumurta deneyi yapıp sonra genel kültür kutu oyunu oynadık.

OCAK 2016

VELİLERİMİZLE AİLE EĞİTİMİMİZİ YAPTIK

Açı Koleji’nde, TOÇEV velilerine özel “Aile Eğitimi” düzenledik. 31 Ocak’ta iki tane olmak üzere 28 Şubat  ve 17 Nisan’da gerçekleştirdiğimiz eğitimde ebeveynler, gönüllü psikoloğumuz Nazmiye Arduç’tan çocuk gelişimi, ergenlik ve ebeveynlik becerilerini geliştirmekle ilgili özel danışmanlık alma imkanı yakaladı. 

BAB BOWLİNG’E GİTTİK

Çocuklarımız en çok sevdiği aktivitelerimizden olan bowling için 29 Ocak’ta BAB Bowling’deydik. Anadolu Yakası’nda oturan ortaokul ve lise öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde çocuklarımız önce bowlingin püf noktalarını öğrendiler. Kısa eğitimin ardından çocuklarımız gönüllerince bowling oynadı.

SAMSUN VE SİNOP’TA FİLM KEYFİ

Sömestre aktivitesi kapsamında Samsun ve Sinop’taki öğrencilerimizle film keyfi yaşadık. 25-27 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz aktivitemizde Samsun’un Uzunköprü ile Sinop’un Durağan ve Boyabat ilçelerinde ilkokul, ortaokul ve lise gruplarına ayırdığımız çocuklarımızla, yaşlarına uygun film izleyip, genel kültür kutu oyunu oynayarak takımlar arası rekabet, eğlence ve heyecan yaşadık. 

HAYALİMİZDEKİ AĞACI ÇİZDİK

İstanbul’daki sömestr tatili aktivitelerimiz 28 Ocak Perşembe günü, ilkokul öğrencilerimizle İstanbul Modern Müzesi’nde başladı. Çocuklarımızla “Hayalimdeki Ağaç” atölye çalışmasına katılarak doğayı ve sanatı konuştuk. Sohbet sonrası çocuklarımız hayallerindeki ağaçları tasarladılar. Atölye sonrasında ise müzeyi gezerek sanat dolu günümüzü noktaladık. 

ARALIK 2015

YILBAŞI PARTİMİZ ÇOK KEYİFLİYDİ

İstanbul’da yaşayan çocuklarımız ile birlikte her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz yılbaşı partimizi bu sene 26 Aralık’ta Kemal Özkan Sünnet Sarayı - Gönül Davet Mekanı’nda gerçekleştirdik. Eğlenceli müzik ve oyunlarla gönüllerince eğlenen çocuklarımızın mutluluğu Süzer Plaza ve GSK’nın isimlerine özel hazırladığı hediyelerle ikiye katlandı.

Yılbaşı partimize bize destek olan Kemal Özkan Sünnet Sarayı - Gönül Davet Mekanı’na, Tursan’a, Altur’a, Sodexo’ya, Süzer Plaza’ya ve GSK’ya teşekkür ederiz.

KASIM 2015

ATAMIZI ZİYARET ETTİK

Genç Isuzu Çem Grubu Üyeleri sponsorluğunda İstanbul ve Ankara’da ikamet eden öğrencilerimizle 7 Kasım’da Anıtkabir’de Atamızı ziyaret ettik. Etkinlik için İstanbul’da yaşayan 27 tüm yaş grubu öğrencimizle birlikte sabahın erken saatlerinde yola çıktık. Seyahatin ilk dakikalarından itibaren heyecanlarını gizleyemeyen öğrencilerimizle Genç Isuzu Çem Grubu Üyeleri’nin hazırladığı soru cevap ve oyunlarla Atatürk ve Kurtuluş Savaşı hakkında bilgilerimizi tazeledik. Ankara’ya varmamızın ardından Ankaralı 33 çocuğumuzla buluşarak Anıtkabir’e gidip Atamızı ziyaret ettik. Daha sonra da Anıtkabir Müzesi’ni rehberler eşliğinde gezdik.

EKİM 2015

CUMHURİYET KUTLAMAMIZDA ÇOK EĞLENDİK

İstanbul’da yaşayan çocuklarımızın katılımıyla gerçekleştirdiğimiz Genç İsuzu ÇEM Grubu ekibinin organize ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Kutlamamızda çok eğlendik. Çocuklarımızın yemeklerini yemesiyle başlayan organizasyonda, Aysim Altay “Cumhuriyet” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Sunumun ardından gruplara ayrılarak resim yapan çocuklarımız, etkinliğin sonunda animasyon grubuyla oyunlar oynadı.

Organizasyonda, Aysim Altay’ın sorduğu “İleride ne olacaksın?” sorusuna, bir çocuğumuzun verdiği “Geleceğimi geliştireceğim!” cevabı da yüzümüze bir gülücük daha ekledi...

Genç İsuzu ÇEM Grubu ekibine ve Cumhuriyet sunumuyla etkinliğimizi güzelleştiren değerli Aysim Altay’a sonsuz teşekkürler.

 

ATÖLYE KONUMUZ ETKİLİ İLETİŞİM

Öğrencilerimizle günlük hayatta karşılaştıkları insanlarla etkili ve doğru iletişim kurmaları için yaptığımız atölye çalışmamızda kukla atölyesi ve maske canlandırması yaptık. Ayrıca çocuklarımızla genel kültürlerini artırmak için en zayıf halka oyununu oynadık.

Atölye takvimimiz şöyleydi:

 • 15 Ekim Kırklareli Vize’de
 • 2-9 Kasım Ankara’da
 • 28-29 Kasım İstanbul
 • 30 Kasım-3 Aralık Vezirköprü
 • 4-10 Aralık Sinop

EYLÜL 2015

GALATASARAY - ATLATİCO MADRİD MAÇINDA GİTTİK

Çocuklarımız 15 Eylül 2015’te oynanan Galatasaray - Atletica Madrid maçında, Master Card’ın davetlisi olarak fair play çağrısı için futbolcularla sahaya çıktı. Hayranı oldukları futbolcularla tanışma imkanı bulan çocuklarımız seramoninin ardından zevkle maçı izledi.

TEMMUZ 2015

KIDS FOR FREEDOM

Phoenix Yatçılık sponsorluğunda gerçekleşen kampa bu sene ikinci defa katıldık. Toplam 12 öğrencimiz ile gittiğimiz kampta çocuklarımız tekne kullanımı konusunda bilgi aldı ve çeşitli aktivitelerle bir yandan eğlenirken bir yandan kendini geliştirdi. Ayrıca teknede temizlikten yemeğe kadar bütün gereksinimleri kendileri karşılayan çocuklarımızın sorumluluk bilinci de güçlenmiş oldu.

DÜŞLER AKADEMİSİ

12 Öğrencimizle katıldığımız Düşler Akademisi Yaz Kampı’nda çocuklarımız çeşitli atölyelerle kendilerini geliştirme imkanı bulurken, Kaş’ın muhteşem sahilinde tatil yapma imkanı da yakaladı. Çocuklarımız, sosyalleşme imkanı yakaladığı kamptan büyük bir mutlulukla ayrıldı.

LEGOLAND’DE YARATICILIĞIMIZI ZORLADIK

İlkokul çağındaki öğrencilerimizle birlikte, keyifli bir gün geçirmek için Legoland’e gittik. Proje Geliştirme Merkezi’nin davetlisi olarak gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde çocuklarımız Bayrampaşa Forum İstanbul Legoland Dıscovery Centre’da legolarla yaratıcılıklarını zorladılar. Karaoke ile şarkı söylediğimiz ve sinema gösterisi izlediğimiz günümüz çocuklarımıza dağıtılan hediyelerle mutlu bir şekilde son buldu.

HAZİRAN 2015

RESİM VE OYUNCULUK ATÖLYESİ

Gönüllülerimiz ressam Nursel Balpınar ve oyuncu Şencan Güleryüz ile birlikte, 16 Haziran’da İstanbul’da yaşayan bütün çocuklarımızla birlikte Resim ve Oyunculuk Atölyesi gerçekleştirdik. Çocuklarımızın ilgi alanlarına göre iki gruba ayrıldığı çalışmamızın Resim Atölyesi bölümünde çocuklarımız figürler çizdiler ve farklı boya malzemeleriyle serbest çalıştılar. Aynı anda devam eden oyunculuk söyleşisinde ise Şencan Güleryüz, oyunculuğa nasıl başladığını, aldığı eğitimleri, çalışmalarını, mesleğin keyifli ve zorlu yanlarını öğrencilerimizle paylaştı. Oyunculuğa merakları daha da artan öğrencilerimiz Şencan Bey’e oyunculuk hakkında merak ettikleri soruları yönelttiler.

BUBBLE FUTBOL’DA ÇOK EĞLENDİK

Yepyeni bir tecrübe için İstanbul’da yaşayan

ortaokul öğrencilerimizle Bubble Futbol Maçı oynadık. Özyeğin Üniversitesi’nde, üniversitenin desteğiyle gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde çocuklarımız onar dakikalık üç maç yaparak keyifli dakikalar geçirdi. Öğrencilerimiz, maçların ardından üniversite öğrencileriyle yemek yiyerek sohbet etme imkanı buldular. Çocuklarımızın sohbetlerinde özellikle üniversite ile ilgili sorular sorması bizleri mutlu etti.

SAHADA TER DÖKTÜK

Boğaziçi Üniversitesi Yöneylem Araştırma Kulübü’nün (BÜYAK) desteğiyle organize ettiğimiz aktivitemizde çocuklarımız ilk olarak değerli gönüllümüz tarafından hediye alınan spor ayakkabılarını giyerek iki takıma ayrıldılar. Maç boyunca gönüllülerimizden Uğur Şişman’ın perspektifi ile unutulmaz anlar fotoğraf ve video halinde ölümsüzleşti. Baştan sona çok keyifli ve heyecanlı geçen müsabaka sonunda birinci ve ikinci takımlara kol saati ve puzzle hediyelerini vererek, gönüllülerimiz ve çocuklarımızla centilmenlik üzerine sohbet ettik.

ATÖLYE KONUMUZ ÇOCUK HAKLARIYDI

2015 yılında gerçekleştirdiğimiz ilk psiko-drama atölye çalışmamızın konusu çocuk haklarıydı. Öğrencilerimizi hakları konusunda daha iyi bilinçlendirmek ve haklarını savunabilmelerini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiğimiz çalışmamızın İstanbul ayaklarında Bahçeşehir ve Özyeğin Üniversiteleri öğrencileriyle HSBC Gönüllü Takımı bize destek oldu.

Bütün öğrencilerimizle gerçekleştirdiğimiz atölyelerimizde ilk olarak İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi (ÇOÇA)’nin hazırladığı 13 dakikalık Çocuk Hakları konulu filmini izledik. Filmin ardından ilkokul, ortaokul ve lise gruplarına ayrılan öğrencilerimizle yine ÇOÇA’nın tasarladığı çocuk hakları temalı kutu oyununu oynadık. Etkinlik sonunda da yaptığımız sohbetlerle çocuklarımızın bilgilerini pekiştirdik.

Atölye takvimimiz şöyleydi:

 • 8 Mayıs Ankara
 • 16 Mayıs Şanlıurfa
 • 17 Mayıs İstanbul Avrupa Yakası
 • 18 Mayıs Mardin
 • 19 Mayıs Adıyaman
 • 30 Mayıs İstanbul Anadolu Yakası
 • 3 Haziran Vize
 • 9 Haziran Sinop

RÜYA GİBİ İFTAR

Destekçimiz ünlü futbolcu Mehmet Topal, Rumeli Hisarı’nda çocuklarımıza iftar yemeği düzenledi. Birbirinden ünlü simaların katıldığı yemekte çocuklarımız hem ünlülerle sohbet etme hem de hatıra fotoğrafı çektirme imkanı buldu.

Çocuklarımız için rüya gibi geçen geceyi düzenleyen Mehmet Topal’a ve iştirakleriyle çocuklarımızı mutlu eden ünlü işadamı Ali Koç, Erkan Petekkaya, Emre Kızılırmak, Sema Öztürk, Fatma Toptaş, Melis Babadağ, Yağmur Tanrısevsin, Ebru Güzel, Saruhan Hünel, Elif Ece Uzun, Cem Cücenoğlu ve kariyerini Roma’da sürdüren Salih Uçan’a teşekkürlerimizi sunarız.

TOÇEV İFTARI '15 ÇOK KEYİFLİYDİ

Her sene geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğimizde çocuklarımızla ve aileleriyle tekrar bir araya geldik. 27 Haziran’da ISS binasında gerçekleştirdiğimiz iftarımızda çocuklarımıza karne hediyelerini verdik ve hoş sohbetle iftar yemeğimizi yedik. Mekan ve yiyecek sponsorumuz ISS'e, ulaşım sponsorumuz Tursan ve Başaran'a, hediye sponsorumuz BNP Paribas Leasing'e sonsuz teşekkürlerimizle...

ÇOCUKLARIMIZLA NORVEÇ'TEYDİK

Her sene başka bir ülkede düzenlenen Erasmus Plus Gençlik Kampı’na bu sene altı çocuğumuzla katıldık. 20-30 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen kampta çocuklarımız farklı kültürleri tanıma imkanı bulurken, aynı zamanda da faydalı atölye çalışmalarıyla kendilerini geliştirdiler.

MAYIS 2015

GALATASARAY LİSESİ'NDE HEM OKULU TANIDIK HEM DE EĞLENDİK

Bu sene 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği olarak 6. 7. ve 8. Sınıf öğrencilerimizle beraber Galatasaray Lisesi’ne gittik. İlk olarak okul hakkında bilgiler aldığımız etkinliğimizde, daha sonar okulu gezdik. Galatasaray Lisesi öğrencilerinin hazırladığı 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili filmi izlediğimiz günümüz, çocuklarımızın gruplar halinde bilgi yarışması yapmasıyla son buldu.

NİSAN 2015

CIGNA FİNANS'TAN MUHTEŞEM 23 NİSAN ŞENLİĞİ

Cigna Finans, çocuklarımız için özel 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Şenliği organize ederek, örnek bir kurumsal sosyal sorumluluk çalışmasına imza attı. Şenlik için çok güzel bir eğlence alanı hazırlayan Cigna Finans, canlı langırt, tramplen,dondurma standı, palyaço ve yüz boyama çadırı ile çocuklarımızın gün boyu gönüllerince eğlenmelerini sağladı.

YENİ BİR DENEYİM ORYANTİRİNG

Düzenli aktiviteler yaptığımız çalışmalarımızda çocuklarımız ile yeni deneyimler yaşamak için de gayret sarf ediyoruz. Bu anlamda çocuklarımızla beraber 12 Nisan’da oryantiring sporu yapmak için Belgrad Ormanı’na gittik. Kirazlı Benti’nde BroSocial ekibi çocuklarımızı oryantiring ile tanıştırdı ve BUYAK ekibi organizasyonuyla gün boyu keyifli zaman geçirdik.

MART 2015

MÜZELERDE KEYİFLİ SAATLER

Mart ayı aktivitesi olarak çocuklarımız ile birlikte, yaş gruplarına ve evlerinin bulunduğu yakaya göre belirlediğimiz müzeleri gezdik. 28 Mart’ta gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Avrupa Yakası’nda ikamet eden ortaokul ve lise öğrencilerimizle Çanakkale 1915 Müzesi’ni, Anadolu Yakası’nda ikamet eden ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizle Barış Manço Müzesi’ni, Avrupa Yakası’nda ikamet eden ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizle de Enerji Müzesi’ni gezdik.

OCAK - ŞUBAT 2015

SÖMESTRE TATİLİNİ DOLU DOLU GEÇİRDİK

Her sene olduğu gibi, bu sömestre tatilini de, çocuklarımızla gerçekleştirdiğimiz birbirinden güzel ve eğlenceli aktivitelerimizle dolu dolu geçirdik. Neler yoktu ki aktivitelerimizde: Buzda kaydık, bowling oynadık, sinema ve tiyatro izledik, kariyer günü gerçekleştirdik... Aktivitelerimize 29 Ocak’ta Airport AVM’de bowling oynayarak başladık. Ortaokul ve lise öğrencilerimizin katıldığı bu etkinlikle aynı gün yine Airport AVM’de Buz Pateni yaptık. Sinop’un Durağan ilçesinde 29 Ocak’ta, Boyabat ilçesinde de 30 Ocak’ta çocuklarımızla birlikte “Şirinler 1” filmini izleyip oyunlar oynadık. 31 Ocak’ta yine bowling için ortaokul ve lise öğrencilerimizle Korukent Bowling’teydik. 1 Şubat’ta ilkokul öğrencilerimizle Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde Pıtlatan Bal oyununu izledik. 3 Şubat’ta Ankara’daydık. Arcadium AVM’de Ankaralı öğrencilerimizle birlikte Buz Devri 4’ü izledik. Yine Buz Devri 4 filmini izlemek için 4 Şubat’ta ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizle birlikte Nişantaşı Citys AVM’deydik. 5-7 Şubat tarihleri arasında gittiğimiz Adıyaman ve Mardin ile 6 Şubat’ta gittiğimiz Kırklareli’nin Vize ilçesinde de çocuklarımızla film izleyip oyunlar oynadık. Metrocity Iceporto’da 7 Şubat’ta ortaokul ve lise öğrencilerimizle buz pateni yaparken, yine aynı gün Astra Zeneca’da lise ve üniversite öğrencilerimizle birlikte kariyer günü gerçekleştirdik.

ARALIK 2014

YILBAŞI PARTİMİZDE ÇOK EĞLENDİK

Her sene çocuklarımız ve aileleri ile birlikte geleneksel olarak düzenlediğimiz yılbaşı partimizi bu sene 21 Aralık’ta Kemal Özkan Sünnet Sarayı’nda gerçekleştirdik. Çocuklarımızın yoğun katılım gösterdiği partide ISS Catering’in desteği ile yemeklerimizi yedik, SIM Animasyon’un destekleri ile oyunlar oynadık. Yılbaşı partimize sayılı günler kala çocuklarımızı tek tek aradık ve hediye olarak ne istediklerini sorduk. Sonunda oluşan listeyide Süzer Plaza çalışanlarına verdik. Onlar da çocuklarımızı kırmayarak onları hediyelerle mutlu etti. Yılbaşı partimizde çocuklarımızın mutluluklarını artıran Kemal Özkan Sünnet Sarayı’na, ISS Catering’e, Süzer Plaza’ya, Tursan’a, Başaran’a, Selin Necipoğlu’na ve tüm gönüllülerimize sonsuz teşekkürler.

EKİM - KASIM - ARALIK 2014

ATÖLYE KONUMUZ "GÜÇLÜ KİŞİLİĞİM VE SOKAK HAYVANLARI"*YDI

2014 yılındaki ikinci atölyemiz için de Ekim, Kasım ve Aralık aylarında yine Adıyaman, Mardin, Şanlıurfa, Sinop, Kırklareli Vize, İstanbul ve Ankara’daki bütün çocuklarımızla bir araya geldik. “Güçlü Kişiliğim ve Sokak Hayvanları” temalı atölyemizin ilk çalışmasını çevremizdeki insanların olumsuz düşüncelerinden etkilenmemek için gerçekleştirdik. Çalışmamızda iki kişi sohbet ederken arkasında bir kişi çocuğumuzun kulağına olumsuz düşünceler fısıldadı. Onun arkasındaki kişi de olumlu düşüncelerini. Çalışma sonunda da çocuklarımızla, olumsuz düşüncelerden ne kadar etkilendiği üzerine sohbet ettik. İkinci çalışmamızda da halka şeklinde toplanıp bir kişiye hoş olmayan bir kıyafet giydirdik. Gruptaki herkes onu eleştirirken, ortadaki kişi nahoş kıyafetine yönelik eleştirilere güçlü kişiliğine yönelik savunmasıyla geri bildirimler verdi. Eleştiren halkadan kişiler ikna oldukça alkışlamaya başladı ve ortadaki kişi tüm grup alkışlayana kadar kendini savunmaya devam etti. Böylelikle çocuklarımızın kişiliklerinin güçlü yanlarını fark etmesini sağladık. Son olarak da uygun malzemelerle sokak hayvanları için barınaklar inşa ettik ve çocuklarımızın diğer canlılar için olumlu pekiştirmeler yapmasını sağladık.

EKİM 2014

CUMHURİYETE COŞKULU KUTLAMA

Çocuklarımızla birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı büyük gurur ve coşkuyla kutladık. Renaissance İstanbul Bosphorus Hotel’in desteği ile gerçekleştirdiğimiz kutlamamızda ilk olarak Çocuk ve Gençlik Tiyatromuzun geçmiş dönem oyuncularından Tanyar Ablak Cumhuriyetimizin kurulum sürecini anlattı. Sunumun ardından çocuklarımız yemeklerini yedi. Kendilerine hazırladığımız şablonlar üzerinden gruplar halinde 29 Ekim gazetesi tasarlayan çocuklarımız kutlamanın sonunda müzik eşliğinde eğlendi.

EYLÜL 2014

ÖĞRENCİLERİMİZLE HEYBELİADA'YI GEZDİK

Lise ve üniversite öğrencilerimizle beraber 11 Eylül’de Heybeliada’ya gittik. Güzel bir ada turu yaptığımız gezimizi, eğlenceli bir piknikle sonlandırdık.

İÇİMİZDEKİ SANAT

29 Eylül’de katıldığımız ÜLKER Çocuk Sanat Atölyesi’nde ilköğretim öğrencilerimiz içlerindeki sanatçıları keşfetti. 

AĞUSTOS 2014

ÖĞRENCİLERİMİZLE BOLUYU GEZDİK

Gurur kaynağımız başarılı öğrencilerimiz ile birlikte bu sene de kültür turu yaptık. Başarıyı vurgulamak ve öğrencilerimizi ödüllendirmek için yaptığımız gezimizi 16-28 Ağustos tarihleri arasında Bolu’ya gerçekleştirdik. Bolu Valisi’ni ziyaretimiz ile başladığımız gezimizde ilk gün şehir merkezini gezdik ve Termal’e gittik. İkinci günümüzü ise Yedigöller’i gezerek geçirdik. Son günümüzde de Abant Milli Parkı’na giderek burada piknik yaptık.

MİNOPOLİS'TE MESLEKLERİ ÖĞRENDİK

İstanbul’da yaşayan ilkokul öğrencilerimizle beraber 28 Ağustos Pazar günü Marmara Forum’daki Minopolis’e gittik. Çocuklarımızın meslekleri öğrendiği etkinlikte çok eğlendik.

TEMMUZ 2014

KIDS FOR FREEDOM İLE ÇOCUKLARIMIZ ÖZGÜRLÜĞE YELKEN AÇTI

Çocuklar için yelkencilik projesi olan ve bir çok ülkeden çocukların yer aldığı  Kids For Freedom projesine bu sene TOÇEV çocukları da katıldı. Her yıl Temmuz’un son haftası Marmaris’te gerçekleşen projede çocuklarımız tekneyle koyları gezdi. Bir hafta süren projede yelken açmadan yelken kullanmaya kadar yelkencilikle ilgili çalışmalar yaparken, uğranılan her sahilde de birbirinden güzel aktivitelerde yer aldılar. Phoenix Yatçılık firmasının sosyal sorumluluk projesi "Kids for Freedom"da çocuklar gruplar halinde yelkenli teknelerde halatları bağlamayı, yelkenleri açmayı, usturmaçaları takmayı ve seyir halinde kaptanı asiste etmeyi öğrenerek denizcilik sektörünü tanıdı. Altı farklı ülkeden toplam 84 öğrencinin katıldığı kampta öğrencilerimiz yabancı akranlarıyla iletişim kurdular. Futbol, takı tasarımı, dans, yüz boyama gibi kulüplere katıldılar. Aynı zamanda gönüllü genç hocalarından yüzme dersleri aldılar.

HAZİRAN 2014

ŞENLİK TADINDA PİKNİK '14

Her sene geleneksel olarak İstanbul’da yaşayan çocuklarımızla gerçekleştirdiğimiz pikniğimizde bu sene de çok eğlendik. ISS Catering’in desteğiyle yemeklerimizi yerken, pikniğimize yine gönüllü destek veren SİM Animasyon’un birbirinden eğlenceli oyunlarıyla da çok eğlendik. Her sene pikniğimize gönüllü ev sahipliği yapan Hezarfen Havaalanı’nda sabah saatlerinde başlayan pikniğimiz, akşam saatlerinde son bulurken, hiçbirimiz saatin nasıl geçtiğini anlamadık. Geleneksel TOÇEV Pikniği ‘14’te bize destek olan ISS Catering, SİM Animasyon ve Hazerfan Havaalanı İşletmesi’ne sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

MAYIS - HAZİRAN 2014

ATÖLYE KONUMUZ "KOŞULSUZ PAYLAŞIM"DI

Paylaşımın önemini ve değerini vurguladığımız “Koşulsuz Paylaşım” temalı atölye çalışmamızı Mayıs ve Haziran aylarında, Adıyaman, Mardin, Şanlıurfa, Sinop, Kırklareli, İstanbul ve Ankara’daki bütün çocuklarımızla gerçekleştirdik. Atölye çalışmamızda ilk önce çocuklarımızı yaşlarına göre gruplara ayırdık. Daha sonra, verdiğimiz kâğıtlara bir yemek resmi yaparak kendi aralarında paylaşmalarını istedik. Bunun ardından hepsine birer balon dağıttık. Şişirdikleri balonlarını, hangisi kimin olduğu belli olmayacak şekilde karıştıran çocuklarımız, rastgele balonlar alarak birbirlerine hediye etti. Son olarak da büyük boy bir pantolona iki çocuğumuz birer ayağını soktu ve böyle yürüme egzersizi yaptı. Hem çalışmalar hem de çalışmalar esnasında yapılan sohbetler, paylaşım üzerine çocuklarımızın farkındalıklarının gelişiminde çok faydalı oldu.

MAYIS 2014

GÜNÜMÜZ SANATLA DOLDU

İstanbul’da yaşayan ortaokul ve lise öğrencilerimizle 24 Mayıs Cumartesi günü çok keyifli bir etkinlik gerçekleştirdik. İlk olarak öğrencilerimizle, İstanbul Modern’de, geçmişten günümüze sanatın gelişerek ulaştığı noktayı anlatan ‘’Geçmiş ve Gelecek’’ adlı koleksiyonu gezdik. Bu koleksiyonun hemen ardından yine İstanbul Modern’de Türkiye ile tarihi, siyasal ve kültürel bağları olan Balkanlar, Kafkasya ve Orta Doğu gibi komşu coğrafyalardan günümüz sanatının öncü sanatçılarının eserlerinden oluşan ’Komşular’’ sergisini ziyaret ettik. Günün sonunda da Eğitim Koçu Tuğba Darıcı Boztepe, öğrencilerimizle sınav kaygısını yenme üzerine mini bir atölye çalışması gerçekleştirdi.

NİSAN 2014

23 NİSAN ŞENLİĞİNDE GÖNLÜMÜZCE EĞLENDİK

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklarımızla kutladık. İstanbul’da yaşayan İlkokul ve ortaokul öğrencilerimizle beraber 24 Nisan’da KOÇ Üniversitesi Çocuk Şenliği’ne gittik. KOÇ Üniversitesi öğrencilerinin organize ettiği şenlikte çocuklarımız gün boyunca birbirinden güzel oyuncaklarla oynadılar. TOÇEV ile beraber bir çok kurumun da çocuklarıyla katıldığı şenlikte çocuklarımız, büyük langırttan tırmanma kulesine, çikolata atölyesinden boğaya kadar bir çok oyunda gönüllerince eğlendi.

MART 2014

UÇURTMA VE DENİZ MÜZELERİNİ GEZDİK

Mart ayında çocuklarımızla beraber iki müze gezdik. İstanbul’da yaşayan ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizle 22 Mart’ta Üsküdar Uçurtma Müzesi’ne gittik. Çocuklarımızın, müze seyahatinde çok eğlendiklerini gözlemlerken, özellikle hayal güçlerini zorlayan uçurtma tasarımları karşısında hayranlıklarını gizlemediler. İstanbul’da yaşayan Ortaokul son sınıfı ve lise öğrencilerimizle birlikte de İstanbul Deniz Müzesi’ni gezdik. Boğaziçi Üniversitesi BÜYAK Kulübü’nün organize ettiği gezimizde, çocuklarımız Osmanlı’nın ve Genç Türkiye’nin denizcilik tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgi aldı. 29 Mart Cumartesi günü gerçekleştirdiğimiz etkinlikte özellikle Saltanat Kayıkları çocuklarımızın ilgisini çekti. Etkinliği organize ederek çocuklarımızın keyifli bir gün geçirmelerini sağlayan BÜYAK’a teşekkür ederiz.

OCAK-ŞUBAT 2014

SÖMESTRE TATİLİNİ İSTANBUL'DA DOLU DOLU GEÇİRDİK

Bu yıl da, sömestre tatilini, çocuklarımızın sosyal bireyler olarak yetişmeleri için gerçekleştirdiğimiz aktivitelerle, dolu dolu geçirdik. İlk olarak çocuklarımızla BJK Nevzat Demir Tesisleri’ne giderek Beşiktaş Futbol Takımı’nı ziyaret ettik. Antrenmanı izlememizin ardından futbolcularla tanışma imkanı da yakaladık. Lise ve üniversite öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz Kariyer Günü’nde Ahmet Pura deneyimlerini anlattı. Çocuklarımızın en sevdiği etkinlikler arasında olan Bowling için Airport Bowling, Korukent Cosmic Bowling ve Cevahir Alışveriş Merkezi Bowling Salonu’nda bir araya geldik. Ataşehir Hillside Sinemaları’nda “Hükümet Kadın”ı, City’s Alışveriş Merkezi’nde “Kahraman Maymun”u izledik. Çocuklarımızın en çok eğlendiği buz pateni için ise Airport Alışveriş Merkezi Buz Dünyası ve Metrocity Alışveriş Merkezi Icessporto’ya gittik. Son olarak da lise ve üniversite öğrencilerimizle Nişantaşı Avenue Restoran’ında keyifli bir yemek yedik. Dolu dolu geçen sömestre aktivitelerimizde çocuklarımızla bir yandan eğlenceli vakit geçirirken bir yandan sosyalleşmenin keyfini çıkardık.

ANKARA, SİNOP, ADIYAMAN, ŞANLIURFA, MARDİN, VİZE...

İstanbul dışında yaşayan çocuklarımızla da sömestre tatili boyunca eğlenceli vakitler geçirdik. Sinoplu çocuklarımızla arkeoloji müzesini gezmemizin ardından ada turu yaptık. Sinop’un deniz kıyısına uzak ilçelerinde yaşayan çocuklarımızın ilk defa denizi gördüklerindeki heyecanları en güzel anılarımızdan biri oldu. Ankaralı çocuklarımızla Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nun sahnelediği “Küçük Sakar Cadı” oyununu izledik. GAP Bölgesi çocuklarımızla, ise Adıyaman’da “CM101MMI”, Şanlıurfa’da ise “Hükümet Kadın” filmlerini izledik. GAP Bölgesi’ndeki son durağımız Mardin’de de çocuklarımızla Mor Gabriel Manastırı’nı ve Midyat Kültür Merkezi’ni gezdik. Son olarak Vizeli öğrencilerimizle ‘de “Hükümet Kadın” filmini izledik.

ARALIK 2013

ÇOCUKLARIMIZLA YILBAŞI PARTİSİNDE ÇOK EĞLENDİK

İstanbul’da ikamet eden öğrencilerimizle, 21 Aralık’ta Kemal Özkan Sünnet Sarayı’nda gerçekleştirdiğimiz 2014 Yılbaşı Partimizde bir araya geldik. İlk olarak animasyon ekibiyle eğlenceye başlayan çocuklarımız, Burcu Göz ve Cansu Çelik’in canlı müzik performansı ile dans etti. Yılbaşı pastamızın kesilmesinin ardından hediyelerini büyük bir mutlulukla alan çocuklarımızla partimizi dans ederek noktaladık. Yılbaşı partimize; ulaşımda Başaran Tur, Beşiktaş Belediyesi, Tursan, Ulusoy, yemekte ISS Catering, pastada Yeniköy Yenidamla Pastanesi, animasyonda İBL Organizasyon, müzikte Burcu Göz ve Cansu Çelik ile hediyede Dorinsigt gönüllü destek oldu. Bize dektek olan gönüllülerimiz ile kişi ve kurumlara teşekkürlerimizi sunarız.

EKİM 2013

CUMHURİYETİMİZİ COŞKUYLA KUTLADIK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı Crowne Plaza İstanbul - Old City’de çocuklarımızla birlikte kutladık. Crowne Plaza İstanbul - Old City’nin tamamen gönüllü olarak bize ev sahipliği yaptığı etkinlikte çocuklarımızla birlikte otelin bizim için özel olarak hazırladığı açık menüde yemeklerimizi yedik. Yemeğin ardından otel koridorlarında bayraklarını sallayarak 10. yıl marşı ile balo salonuna gelen çocuklarımıza Prof. Dr. Halil Berktay, Cumhuriyet ve Tarih konulu bir sunum gerçekleştirdi. Etkinliğimize gönüllü olarak katılan müzisyenler Burcu Göz ve Cansu Çevik’in müzik dinletisinin ardından Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan Bilgin, “Kurtuluş” ve “Cumhuriyet” filmlerinin görüntülerinden hazırlanan kolaj sunumunu gerçekleştirdi. Etkinlik sonunda piste çıkan çocuklarımız birbirinden hareketli parçalarla eğlenirken “10. Yıl Marşı” ile başlayan kutlamamız yine “10. Yıl Marşı” ile son buldu.

EKİM-KASIM-ARALIK 2013

“FARKINDALIK” TEMALI ATÖLYE ÇALIŞMAMIZI BÜTÜN ÇOCUKLARIMIZLA GERÇEKLEŞTİRDİK

Türkiye genelinde çocuklarımızın yoğunlukta yaşadığı şehirlerde Ekim, Kasım ve Aralık aylarında “Farkındalık” temalı atölye çalışmamızı gerçekleştirdik. Bu atölye çalışması ile öncelikle bir olay karşısında doğru tepki verip vermediklerini ve olaylara karşı duygu düşünce ve beklentilerini tam olarak yansıtıp yansıtamadıklarının farkındalığını kazanmalarını hedefledik. Bunun yanında, sahip oldukları kişilik özelliklerinin farkında olup olmadıklarını, bu özelliklerin toplum tarafından ne kadar onaylandığını belirledik. Bu sayede çocuklarımıza, kendisinin olumlu gördüğü ancak takdir edilmeyen davranışlarını değiştirme yoluna gitme konusunda düşünme imkanı verdik. Son olarak yaptığımız mesleki eğitim testi ile, çocuklarımızın ilgi ve yeteneklerine göre mesleki eğilimlerini ortaya çıkardık. Daha sonra yaptığımız baş başa görüşmeler ile de istediği meslek ile yeteneklerinin ne derece örtüştüğünü belirledik. 
Atölye gerçekleştirdiğimiz şehirler ve tarihler şöyle: Sinop 5 Ekim, Mardin 6 Kasım, Şanlıurfa 9 Kasım, Adıyaman 12 Kasım, İstanbul Anadolu Yakası 16 Kasım, İstanbul Avrupa Yakası 23 Kasım, Ankara 7 Aralık, Kırklareli Vize 26 Aralık

AĞUSTOS 2013

BAŞARILI ÖĞRENCİLERİMİZLE ESKİŞEHİR’İ GEZDİK

Her yaz olduğu gibi bu sene de derslerinde başarılı öğrencilerimizi hem ödüllendirmek hem de öğrencilerimizin motivasyonunu artırmak amacıyla, yurt içi gezisi düzenledik. Bu yıl 27-29 Ağustos tarihleri arasında başarılı öğrencilerimizle Türkiye’nin yükselen turistik değeri Eskişehir’i gezdik. Eskişehir’de Karikatür Müzesi, Odunpazarı Evleri, Kurşunlu Camii, Şelale Park, Cam Eserleri Müzesi, Havacılık Müzesi, Espark gibi tarihi, kültürel ve doğal mekanları gezdik.

TEMMUZ 2013

GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZDE HEP BERABERDİK

Her yıl, çocuklarımıza ve ailelerine düzenlediğimiz Geleneksel İftar Yemeğimizi bu yıl 28 Temmuz 2013’te gerçekleştirdik. ISS desteğiyle merkez binalarında gerçekleştirdiğimiz yemeğimize tüm vakıf çalışanlarımız ve gönüllülerimiz de katılırken, karnelerini bize gönderen öğrencilerimizden derslerinde başarılı olanlara hediyelerini verdik. Çocuklarımızın neşesi gece boyu devam etti.

HAZİRAN 2013

GELENEKSEL PİKNİĞİMİZDE ÇOCUKLARIMIZLA ÇOK EĞLENDİK

Her yıl geleneksel olarak okulların kapanmasıyla birlikte İstanbul’daki öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirdiğimiz pikniğimizde çok eğlendik. Bu sene de Hezarfen Havaalanı’nda 16 Haziran’da düzenlediğimiz pikniğimizde çocuklarımızla oyunlar oynadık ve çocuklarımızın yüzlerini boyadık.

Gönüllü firmaların destekleriyle gerçekleştirdiğimiz pikniğimizde ISS Catering, Algida ve Pinkberry yiyecek ve içecek desteğinde bulundu. Ulaşım sponsorluğumuzu Aviva Sigorta, Beşiktaş Belediyesi, Başaran Tur, Ulusoy ve Tursan gerçekleştirirken çocuklarımızın eğlenmeleri için de İBL Organizasyon piknik boyunca destek oldu. Pikniğimizde emeği geçen tüm kişi ve kuruluşlara teşekkür ederiz.

MAYIS 2013

ÖĞRENCİLERİMİZLE “LİDERLİK” TEMALI ATÖLYE ÇALIŞMAMIZI GERÇEKLMEŞTİRDİK

İstanbul Avrupa Yakası’nda ikamet eden öğrencilerimizle 4 Mayıs Cumartesi günü Psikolojik Aile Danışmanlık Merkezi’nden Psk. Nesteren Gazioğlu’nun desteğiyle “Liderlik” konulu atölye çalışması gerçekleştirdik. Açı İlköğretim Okulu’ndaki çalışmada öğrencilerimizi ilk olarak yaşlarına göre gruplandırdık. Üç ayrı grupta öğrencilerimizle “Liderlik” atölye çalışmasını gerçekleştirirken aileleriyle de davranışlar üzerine workshop çalışması yaptık.

İstanbul dışında ikamet eden öğrencilerimizle de atölye çalışmalarımızı ve geleneksel pikniğimizi gerçekleştirdik. Hem atölye çalışması hem de piknikler için 13-23 Mayıs tarihleri arasında Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin, 21-24 Mayıs tarihleri arasında Sinop, 26-30 Mayıs tarihleri arasında Ankara ve 3-7 Haziran tarihleri arasında da Kırklareli’ndeydik.

NİSAN 2013

23 NİSAN’DA ÇOCUKLARIMIZ BRANDIUM AVM’DEYDİ

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunu simgeleyen ve Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına bayram olarak hediye ettiği, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklarımızla birlikte Brandium AVM’ye gitti. AVM’de sinema ya giden çocuklarımız, filmin ardından oyun merkezinde doyasıya eğlendi.

ÇOCUKLARIMIZLA LIFEPARK’TA ÇOK EĞLENDİK

23 Nisan etkinlikleri kapsamında 21 Nisan Pazar günü katıldığımız Lifepark’taki “Mini Şeklik”te çocuklarımızla birlikte çok eğlendik. Şenlikte birbirinden coskulu konserler, oyun alanları, animasyon standları, mini yemek  gibi bir çok sürpriz karşısındaki çocuklarımızın mutluluğu görülmeye değerdi.

MART 2013

ÇOCUKLARIMIZLA SARAYLARI GEZDİK

30 Mart Cumartesi günü İstanbul’un Anadolu Yakası’nda yaşayan çocuklarımızla Beylerbeyi Sarayı’nı, Avrupa Yakası’nda yaşayan çocuklarımızla da Topkapı Sarayı’nı gezdik. Sarayların görkeminden ve tarihi atmosferinden büyük zevk alan çocuklarımız, rehberlerin anlatımıyla da tarihi bilgilerini geliştirdi.

ŞUBAT 2013

İSTANBUL’DA DOLU DOLU SÖMESTRE

İstanbul’da yaşayan çocuklarımızla İstanbul’un dört bir yanında çok sayıda aktivite gerçekleştirdik. İlk aktivitemizde çocuklarımızla 29 Ocak’ta BJK antrenmanını izledik. Çocuklarımız Beşiktaşlı futbolcularla fotoğraf çektirdi ve antrenman maçını izledi. 31 Ocak’ta Anadolu Yakası’ndaki ilköğretim öğrencilerimizle Bob Bowling’te, yine aynı gün Avrupa Yakası’ndaki ilköğretim öğrencilerimizle Airport Bowling’te bowling oynadık. 1 Şubat’ta da Cevahir AVM’de lise ve üniversite öğrencilerimizle bowling oynadık.
4 Şubat’ta lise ve üniversite öğrencilerimize Colgate yöneticisi Ahmet Pura’nın katıldığı kariyer günü düzenledik. 6 Şubat’ta Metrocity AVM’de Icessporto’da ve Airport AVM’de çocuklarımızla birlikte buz pateni yaparken, aynı gün Anadolu Yakası’nda oturan öğrencilerimizle “Hükümet Kadın” filmini izledik. 7 Şubat’ta ilköğretim öğrencilerimizle “Kahraman Maymun” çizgi filmini izlerken, sömestre tatilimizin son etkinliklerini yaptığımız 8 Şubat’ta ilköğretim öğrencilerimizle Jurasic Land’i gezdik. Sömestre etkinliklerimizi yine 8 Şubat’ta lise ve üniversite öğrencilerimizle gittiğimiz Nişantaşı Avenue noktaladık. Çocuklarımız burada bir yandan yemeklerini yedi bir yandan da sohbet etti.

SÖMESTRE’DA ADIYAMAN, ŞANLIURFA VE MARDİN’DEKİ ÖĞRENCİLERİMİZLE BİRLİKTEYDİK

Her yıl çocuklarımızın sömestre tatilini dolu dolu geçirmeleri için gerçekleştirdiğimiz aktivitelerimiz için 4-6 Şubat tarihleri arasında Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin’deydik. İlk etkinliğimizi 4 Şubat’ta Adıyaman’da gerçekleştirdik. Sabah saatlerinde çocuklarımızla gittiğimiz sinemada “CM101MMXI Fundamentals” filmini izledik. Filmin ardından çocuklarımızla Afet Koordinasyon Merkezine gittik. Merkezde Emekli Gazeteci Fadıl Binzet çocuklarımızla Adıyaman’ın tarihi ve gazetecilik üstüne sohbet etti. 
5 Şubat’ta gerçekleştirdiğimiz Şanlıurfa etkinliğimizde de çocuklarımızla “Hükümet Kadın” filmini izledik. Bölgedeki son etkinliklerimiz için 6 Şubat’ta Mardin’deydik. Mardin’de ilk olarak çocuklarımızla Midyat’ta Mor Gabriel Manastırı’na gittik. Manastırın ardından Midyat’ın içinde yaptığımız gezide şehrin taş evlerinin arasında gezdik ve fotoğraf çektik. Gezimizi Midyat Belediyesi Kültür Evi’ni gezerek tamamladık.

OCAK 2013

SÖMESTRE TATİLİ SİNOP’TA BİR BAŞKA GÜZEL

Sinop’ta yaşayan öğrencilerimiz için düzenlediğimiz sömestre tatili etkinliklerinde çocuklarımız eğlenceli bir gün geçirdi. 31 Ocak Perşembe günü gerçekleştirdiğimiz etkinlikte ilk olarak Arkeoloji Müzesi’ni gezdik. Müze turunun ardından çocuklarımızla birlikte yemek yedikten sonra da Ada Turu’na katıldık.

SÖMESTRE ETKİNLİKLERİMİZLE ANKARA’DAYDIK

Ankara’da sömestre aktivitelerimiz 24 Ocak’ta “Sosyal Çevre ve Ben” konulu psikodrama atölye çalışması ile başladı. Yahya Durali İlköğretim Okulu’nda yapılan atölye çalışmasında çocuklarımız top ile tanışma halkası kurarak ısınma oyunu, kukla tiyatrosu, oyun hamuru ile tahmin oyunu oynadı. Etkinlik sonunda çocuklarımız duygu ve düşüncelerini post-it’lere yazarak sevgi duvarına astı. 
İki günlük ev ziyaretlerimizin ardından 27 Ocak’ta öğrencilerimizle Ankara Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu’nun fuayesinde buluştuk. Çocuklarımız, onlar için özel olarak ayrılan bölümde “Küçük Sakar Cadı” oyununu izlemelerinin ardından tiyatro salonundan çok mutlu ayrıldı.

“İNTERAKTİF OYUN SAATİ”NDE ÇOK EĞLENDİK

Tiyatro 3023 ekibi, 20 Ocak Pazar günü Türkan Saylan Kültür Merkezi Kardelen Salonu’nda, Anadolu Yakası’nda ikamet eden öğrencilerimize tiyatro gösterisi yaptı. Veysel Diker, Deniz Özerman, Serkan Genç, Eda Özel, Ebru Kaymakçı ve Başak Şamlıoğlu’ndan oluşan Tiyatro 3023 “İnteraktif Oyun Saati” oyununu sahnelerken, çocuklarımız hem izleyici hem de katılımcı oldukları oyunda eğlenceli vakit geçirdi.

TİYATROMUZ OYUNLARINI ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SAHNELEDİ

Çocuk ve Gençlik Tiyatromuz, İstanbul Avrupa Yakası’nda ikamet eden öğrencilerimiz için, 12 Ocak Cumartesi günü Gazanfer Özcan Tiyatrosu’nda Temiziz projemizin “Bir Dokunuş Yeter” ve Yarının İzleri projemizin “Dünya Kurtarıcısı” oyunlarını sahneledi. Oyunları keyifle izleyen çocuklarımız hem sağlıklı bir hayat sürmek için temizliğin önemini, hem de küresel ısınmanın nedenlerini ve zararlarını öğrendi.

ARALIK 2012

ÇOCUKLARIMIZLA YENİ YILI KUTLADIK

İstanbul’da yaşayan çocuklarımızla eğlenceli bir parti ile yeni yılı kutladık. 23 Aralık Pazar Günü Şişli Belediye binasında yaptığımız partide çocuklarımız Grup Matmazel’in şarkılarıyla dans etti, yüzlerini boyattı, lezzetli yemekleri ve pasta yedi. Birbirinden güzel hediyeleriyle mutlulukları katlanan çocuklarımızın kışlık dağıtımını da parti sonrasında gerçekleştirdik. Yılbaşı etkinliğine gönüllü destek olup çocuklarımızın mutluluğunu artıran tüm kişi ve kurumlara teşekkür ederiz.

ANKARA’DA ÇOCUKLARIMIZLA İKİ AYRI ATÖLYE ÇALIŞMASI YAPTIK

Ankara’da ikamet eden öğrencilerimizin katıldığı “Sosyal Çevre ve Ben” konseptli iki ayrı Sosyal Etkileşim Atölye Çalışması’nı, 12 ve 13 Aralık’ta gerçekleştirdik. Seymenler İlkokulu ve Yıldırım Beyazıt İlkokulu’nda gerçekleştirdiğimiz atölye çalışmasına toplam 45 öğrencimizin katıldı. Her iki atölye çalışmasında da öğrencilerimiz, aralarında çorap kuklalarla tiyatro oyunu sergiledi, oyun hamuruyla heykelcikler yaptı ve etkinlik sonrasında postitlere neler hissettiklerini yazdı.

SİNOP’TA İKİ AYRI ATÖLYE ÇALIŞMASI YAPTIK

Sinop’un Boyabat ve Durağan ilçelerinde ikamet eden öğrencilerimizin katıldığı “Sosyal Çevre ve Ben” konseptli iki ayrı Sosyal Etkileşim Atölye Çalışması’nı, 1 Aralık’ta Durağan ve Boyabat’ta gerçekleştirdik. Her iki atölye çalışmasında da öğrencilerimiz, aralarında çorap kuklalarla tiyatro oyunu sergiledi, oyun hamuruyla heykelcikler yaptı ve etkinlik sonrasında postitlere neler hissettiklerini yazdı.

KASIM 2012

ÇOCUKLARIMIZLA SOSYAL ETKİLEŞİM ATÖLYE ÇALIŞMASI YAPTIK

İstanbul’da ikamet eden bütün öğrencilerimizin katıldığı “Sosyal Çevre ve Ben” konseptli Sosyal Etkileşim Atölye Çalışması’nı, 25 Kasım’da Açı İlköğretim Okulu’nda yaptık. Öğrencilerimiz, aralarında çorap kuklalarla tiyatro oyunu sergiledi, oyun hamuruyla heykelcikler yaptı ve etkinlik sonrasında postitlere neler hissettiklerini yazdı.

EKİM 2012

CUMHURİYET BAYRAMI’NDA ÇOCUKLARIMIZLA ASKERİ MÜZEYİ GEZDİK

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda İstanbul’da ikamet eden çocuklarımızla Harbiye Askeri Müzesi’ni gezdik. Gezide Cumhuriyetin kazanımları ve Kurtuluş Savaşı hakkında sohbet ettiğimiz çocuklarımız bir yandan tarihi bilgiler alırken bir yandan da eğlenceli vakit geçirdi.

AĞUSTOS 2012

GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİMİZLE HER YERDEYDİK

Ramazan Ayı boyunca Mardin’den Vize’ye, Boyabat’tan İstanbul’a yedi şehirde düzenlediğimiz iftar yemekleriyle Türkiye’nin değişik bölgelerinde öğrencilerimiz ve aileleriyle bir araya geldik.

BOYABAT İLÇESİ

Sinop'un Boyabat İlçesi’nde 6 Ağustos’ta, Boyabat Belediye Başkanı Mehmet Ermiş’in destekleriyle gerçekleştirdiğimiz iftar yemeğimize ilçede ikamet eden TOÇEV çocukları ve aileleri katıldı. Ayrıca Boyabat Kaymakamı Ünal Çakıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Kendir ve Başkan Ermiş’in de katıldığı yemekte çok güzel vakit geçirdik.

DURAĞAN İLÇESİ

Sinop’taki ikinci iftarımızı ise Durağan İlçesi’nde gerçekleştirdik. Durağan İlçesi Kaymakamı Davut Düzgün’ün ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Kenan Köylü’nün eşleri ve çocukları ile birlikte katıldıkları iftarda davetliler ISS Catering’in birbirinden lezzetli yemeklerinden oluşan mönüsü ile oruçlarını açtı.

İSTANBUL

İstanbul’daki geleneksel iftarımızı ise 12 Ağustos Pazar günü gerçekleştirdik. ISS Catering, Şişli Belediyesi ve çeşitli firmaların desteğiyle düzenlediğimiz yemekte İstanbullu öğrencilerimiz ve aileleriyle hem lezzetli yemeklerimizi yedik hem de keyifli zaman geçirdik.

MARDİN - ŞANLIURFA - ADIYAMAN

İftar yemeklerimizde diğer bir durağımız da Güneydoğu Anadolu illeriydi. 13 Ağustos Pazartesi günü Mardin’de, 14 Ağustos Salı günü Şanlıurfa’da ve 15 Ağustos Çarşamba günü Adıyaman’da öğrencilerimiz ve aileleriyle bir araya geldik.

VİZE İLÇESİ

TOÇEV’in 2012 yılındaki son Geleneksel İftar Yemeği için de Kırklareli’nin Vize ilçesine gittik. Vize’deki öğrencilerimiz ve aileleriyle birlikte orucumuzu açtıktan sonra keyifli bir sohbet gerçekleştirdik.

TEMMUZ 2012

TEGV KAPANIŞ ŞENLİĞİ

2012 TEGV Yaz Etkinlikleri Kapanış Şenliği, Koç Akademi Lider Geliştirme Programları Lider ve İnsan Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında oluşturulan bir proje grubu ve TEGV işbirliği ile Sema ve Aydın Doğan Eğitim Parkı’nda gerçekleştirildi. Kapanış şenliğine tüm öğrencilerimiz de davet edildi. Panayır havasında geçen şenlikte öğrencilerimiz keyifli dakikalar geçirme fırsatı buldu.

HAZİRAN 2012

GELENEKSEL PİKNİĞİMİZDE ÇOK EĞLENDİK

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz pikniğimizde, İstanbul’da ikamet eden öğrencilerimiz eğlenceli bir gün geçirdi. Hazerfen Havaalanı’nda 17 Haziran Pazar günü gerçekleştirdiğimiz pikniğimizde öğrencilerimiz piknik alanına ilk geldiklerinde kahvaltı yaptılar. Kahvaltının ardından SİM Animasyon’un oyunlarıyla eğlenceye doyan çocuklarımız, öğle yemeğinde de ISS Catering’in hazırladığı yemeklerle karınlarını doyurdu. Yemeğin ardından Firotay’ın lezzetli atıştırmalıkları ve Golf dondurmaları yiyen çocuklarımız, bir yandan da oyunlar oynamaya devam etti.

Etkinlik sonuna doğru karnelerinde takdir veya teşekkür getiren başarılı öğrencilerimize hediyelerini verdik. Daha sonra öğrencilerimiz içinde kitap, kıyafet, iç çamaşırı ve bakım ürünleri gibi malzemelerin bulunduğu yazlık dağıtımlarını aldılar. Piknik alanına geldikleri andan itibaren dolu dolu bir gün geçiren çocuklarımız piknik sonunda neşelerini hiç kaybetmeden otobüslerle alandan ayrıldılar.

ECO FEST’TE GERİ DÖNÜŞÜMÜ ÖĞRENDİK

Ekoloji fuarı Eco Fest’te etkinliklere katılarak öğrencilerimizle geri dönüşüm çalışmaları gerçekleştirdik. Festivalde ilk olarak meyve salatası yapan çocuklarımız bu çalışmanın ardından plastik şişelerden dekoratif eşyalar üretti. Böylelikle öğrencilerimiz geri dönüşümün önemi ve nasıl yapılabileceği konusunda bilgilenmiş oldu.

YILDIZ SARAYI’NDA DOLU DOLU BİR GÜN

Öğrencilerimizle Yıldız Sarayı’nda konser veren İBB Kent Orkestrası konserini dinledik. Etkinlik için Yıldız Sarayı’na gittiğimiz öğrencilerimizle ilk etapta Yıldız Sarayındaki tiyatro salonunu görmek için Harem Bölümü’ne geçtik. Oradan Büyük Mabeyn’e geçtiğimiz öğrencilerimiz burada Nejat Çuhadaroğlu tarafından tasarlanan “Ottomania Yaşayan ve Savaşan Osmanlı Dioramaları”nda, Osmanlı İmparatorluğu'nun ve genç Türkiye Cumhuriyeti'nin, 1453-1923 tarihleri arasında kullandığı gerçek askeri koleksiyon ve maketlerini görme imkanı buldu.

Daha sonra etkinlik alanına geçtiğimiz öğrencilerimiz palyaço gösterisi ile eğlendi. Saat 14:20’de sahne alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası’nın çaldığı eserlere danslarla eşlik eden öğrencilerimiz, dolu dolu bir gün geçirdi.

MAYIS 2012

İSTANBUL'DAKİ ÖĞRENCİLERİMİZLE ÖZDEĞER ÇALIŞMASI YAPTIK

Psikologlarımız, İstanbul’da ikamet eden öğrencilerimizle 27 Mayıs Pazar günü Açı İlköğretim Okulu’nda özdeğer çalışması yaptı. Çalışma ile öğrencilerimizin kendilerini daha iyi tanımalarını, değerlerinin farkında olmaları gibi amaçlar hedeflendi.

OLUMSUZ DÜŞÜNCELERDEN UZAKLAŞTIK

Gönüllümüz Maria Plousiou, İstanbul’da ikamet eden öğrencilerimizle birlikte Açı İlköğretim Okulu Tiyatro Salonu’nda, uyum, olumsuz düşüncelerden uzaklaşma, hayal gücünü geliştirme ve özgüven temalı aktiviteler gerçekleştirdi. 

NİSAN 2012

MARDİNLİ ÖĞRENCİLER İSTANBUL’U DOYASIYA GEZDİ

Perfetti Van Melle’nin kurumsal gönüllülük çalışması ile 27 Nisan Cuma günü Mardin Boztepe Köyü Show TV İ.Ö.O.’ndan 19 öğrenciyi İstanbul’a getirdik. Öğrenciler ilk olarak Perfetti Van Melle’nin fabrikasını gezdi ve fabrika bahçesinde şeker ve sakızlardan resim yaptı. Fabrika gezisinin ardından öğrenciler günü “Disney Live! Mickey'nin Müzik Festivali” gösterisini izleyerek tamamladı.

İstanbul’daki ikinci günlerine boğaz turu ile başlayan öğrenciler, İstanbul’un en önemli turistik yerlerinden Dolmabahçe Sarayı’nı ve Miniatürk’ü gezdi. Son gün Carousel Bowling’e giden öğrenciler, İstanbul’dan birbirinden güzel anılarla ayrıldı.

DOLU DOLU 23 NİSAN

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda İstanbul’da ikamet eden öğrencilerimizle çok eğlenceli etkinlikler gerçekleştirdik. Holiday Inn’de çikolata yapımını öğrendik, Efes Pilsen-Fenerbahçe basketbol maçını izledik, Forum İstanbul’da Jurasic Land’i gezdik ve Carousel’de oyunlar oynadık.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı biz de öğrencilerimizle beraber gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle kutladık. İlk etkinliğimiz için 21 Nisan’da Holidayy Inn’deydik. Burada Çikolata Atölyesi’nde öğrencilerimiz çikolata yapımını öğrendi ve leziz çikolataların tadına baktı.

22 Nisan’da öğrencilerimizle iki ayrı etkinlikte bir araya geldik. Lise ve üniversiteli öğrencilerimizle Sinan Erdemli Spor Salonu’nda Efes Pilsen-Fenerbahçe basketbol maçını izledik, ortaokul öğrencilerimizle Forum İstanbul’da Jurasic Land’i gezdik, dinazorların büyülü dünyasında çok eğlenceli zaman geçirdik.

Son etkinliğimiz için ise 24 Nisan’da Carousel AVM’deydik. Burada ilkokul öğrencilerimiz Carousel AVM’nin desteğiyle Fun Time’da oyunlar oynadı ve Cemil İpekçi’nin TOÇEV yararına özel olarak tasarladığı yastıklarını adı.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ’NDEKİ ÇOCUKLARIMIZI ZİYARET ETTİK

Şanlıurfa, Mardin ve Adıyaman’daki öğrencilerimizi ziyaret etmek amacıyla 16-19 Nisan tarihleri arasında Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeydik. İlk olarak gittiğimiz Şanlıurfa’da psikologlarımız öğrencilerimizin evlerini ziyaret etti ve aileleri ile sohbet etti. Ev geziminin ardından Çardaklı Köşk’te buluştuğumuz öğrencilerimizle öz değer atölye çalışması gerçekleştirdik. Yine psikologlarımızın ev ziyaretlerinin ardından 17 Nisan’da Mardin’de Bilem Otel’de, 18 Nisan’da ise Adıyaman Polis Evi’nde öz değer atölye çalışmamızı gerçekleştirdik.

TOÇEV ESKİŞEHİR’DEYDİ

TOÇEV ekibi 5-6 Nisan tarihlerinde Eskişehir, Bursa ve Yalova’ya gitti. Bu şehirdeki çocuklarımıza ev ziyaretlerinde bulunan ekibimiz, Eskişehirli çocuklarımızla Kanatlı Alışveriş Merkezi’nin bowling salonunda, AVM yetkililerinin desteğiyle bowling oynadı.

MART 2012

OYUNCAK MÜZESİNİ ZİYARET ETTİK

Anadolu Yakası’ndaki ilköğretim öğrencilerimizle Oyuncak Müzesi’ni gezdik. Aktiviteyi gönüllülerimiz Eray Yılmaz, Arzu Çakan ve Yasemin Kızılarslan ve üniversite öğrencilerimiz düzenledi. Öğrencilerimiz müzeyi gezerken bir rehber önderliğinde oyuncakların hikayelerini dinlediler. Her oyuncak masallar eşliğinde tanıtıldı. Etkinlik tamamlandıktan sonra öğrencilerimize çikolata hediye edildi. Daha sonra birlikte yemek yiyen, oyunlar oynayan çocuklarımız günün bitmesini hiç istemedi.

ARNAVUTKÖY YİBO’DA EĞLENCE DOLU BİR GÜN

Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu ve SİM Animasyon’un katkılarıyla Arnavutköy Şehit Çavuş Selçuk Gürdal YİBO öğrencileriyle çok eğlenceli bir gün geçirdik. 30 Mart’ta gerçekleştirdiğimiz etkinlikte ilk olarak Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu Resim Kulübü öğrencileri ve öğretmenleri Arnavutköy Şehit Çavuş Selçuk Gürdal YİBO resim atölyesine malzeme bağışında bulundu. Malzeme teslimatı sırasında YİBO öğrencileri ve Özel Üsküdar SEV İlköğretim Okulu öğrencileri resim atölyesinde birlikte birbirinden güzel resimler yaptı. Etkinliğin ikinci aşamasında ise SİM Animasyon ekibi öğrencilerle bir çok oyun oynadı, ilizyon gösterisi yaptı.

ŞUBAT 2012

SİNOP’TA ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTUK

Sinop’ta yaşayan TOÇEV çocuklarımızla 15 Şubat’ta Sinop’ta buluştuk. SİM Animasyon’un gönüllü katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde öğrencilerimize ilk olarak Durağan 75. Yıl YİBO’da “Sihirli Dadı” filmini izlettik. Patlamış mısır eşliğinde sinema atmosferinde filmlerini izleyen çocuklarımızı filmin ardından Sinop Öğretmen Evi’ne götürdük ve burada birlikte öğle yemeği yedik. Yemekten sonra çocuklarımızı daha önceden süslediğimiz Sinop Halk Eğitim Merkezi’ne götürdük. Burada SİM Animasyon’un katkılarıyla çocuklarımızla çeşitli oyunlar oynadık, dans ettik ve sihirbazlık gösterisi izledik. Pasta, küçük pizza ve meyve suyu yiyen çocuklarımıza etkinlik sonunda Sephora, Asortie, Dagi ve Colgate’in katkılarıyla hazırladığımız karne hediyelerini dağıttık.

ÖĞRENCİLERİMİZLE DALİ SERGİSİNİ GEZDİK

İstanbul’da yaşayan lise ve üniversite öğrencilerimizle birlikte 25 Şubat Cumartesi günü Tophane-i Amire’deki “Salvador Dali Sergisi”ni gezdik. 20. yüzyılın dahi ressamının eserlerini hayranlıkla seyreden öğrencilerimizle, sergi çıkışında heykeltıraş Saim Bugay anısına düzenlenen “Hayvan” isimli kukla sergisine de uğradık. Sanat dolu geçen günümüzü öğrencilerimizle yemek yiyerek ve sohbet ederek tamamladık.

BUZ PİSTİNDE EĞLENCE

Öğrencilerimizin en sevdiği etkinliklerden biri olan buz pateni için 03 Şubat’ta öğrencilerimiz ile birlikte Metrocity Icessporto Buz Pisti’nde buz pateni yaptık. İlk olarak eğitmenlerden buz pateni eğitimi alan çocuklarımız, sonrasında buzun üstünde özgürce dolaştı. Etkinlik ardından çocuklarımız Mc Donalds’ta yemek yedi.

“ÇİZMELİ KEDİ”Yİ İZLEDİK

Öğrencilerimizle 3 Şubat’ta “Çizmeli Kedi” filmine gitmek için Profilo AVM’deki Burger King’in önünde buluştuk. Öncelikle Burger King’te çocuklarımız karnını doyurdu. Yemeğin ardından da bütün çocuklarımızla beraber “Çizmeli Kedi” filmini izledik.  Hınzır kedinin macerasını keyifle izleyen çocuklarımızın yüzünde etkinlik sonunda gülücükler açıyordu.

OCAK 2012

ELMA ŞEKERİ YAPTIK

Çocuklarımızla 26 Ocak’ta Sihirli Elmalar’da Elma Şekeri yapmayı öğrendik. İlk olarak yetkili kişi elma şekerinin nasıl yapıldığını çocuklarımıza anlattı. Sonrasında herkes tek tek, tamamen kendi tasarımıyla elma şekerini yaptı. Etkinlik sonunda herkese kendi yaptığı elma şekeri hediye edilirdi. 

BİRLİKTE YOGA YAPTIK

İstanbul’da ikamet eden 9-14 yaş gruplarında ki öğrencilerimiz ile birlikte 25 Ocak’ta Yaşam Yolu Yoga Merkezi’ne gittik. Öğrencilerimiz yoga öncesi büyük bir merak içerisindeydiler. Yoga süresince eğlenceli vakit geçirmenin yanı sıra eğitici bilgiler de öğrenen öğrencilerimiz yoga sonrasında çok büyük keyif aldıklarını dile getirdi.

ARALIK 2011

ÇOCUKLARIMIZ YILBAŞI PARTİSİNDE EĞLENDİ

Öğrencilerimizin yıl boyu en çok beklediği etkinlik olan yılbaşı partisini 17 Aralık 2011’de Şişli Belediye Binası’nda gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz her yıl olduğu gibi bu yıl da yılbaşı etkinliğimizde çok eğlendiler. ISS Catering’in zengin ikramları ve SİM animasyonun yaş gruplarına göre düzenlediği oyunlarıyla yılbaşı partimizde öğrencilerimiz hem dans ederek hem de oyunlar oynayarak unutulmaz anlar yaşadı. Hediyelerimiz ve gönüllülerimizin öğrencilerimiz için hazırladığı yılbaşı kurabiyelerinin dağıtımı sırasında büyük heyecan yaşanırken, tüm yaş gruplarının katılımı sağlanan bu etkinliğimizde ilkokul öğrencilerimize boncuk-takı yapma seti, puzzle ve lego, ortaokul öğrencilerimize satranç takımı, lise ve üniversite öğrencilerimize ise Sephora’nın hediye ettiği parfümler verildi.

KASIM 2011

VİZE ZİYARETİMİZ

22-23 Kasım tarihleri arasında Vize’deki öğrencilerimizi önce evlerinde ziyaret ederek sohbet etme fırsatı bulduk. Tüm öğrencilerimiz ile birlikte bir restaurant’ta toplanarak akşam yemeği yedik. Doğum günü olan öğrencimiz için küçük bir kutlama yaptık. Bir sonraki gün Adalet Erez İlköğretim Okulu’nda öğle yemeklerimizi yedikten sonra öğrencilerimiz ile birlikte atölye çalışması gerçekleştirildi.

ÖFKE TEMALI ATÖLYE ÇALIŞMAMIZ

Avrupa Yakasında ikamet eden öğrencilerimizle Açı İlköğretim Okulu’nda, Anadolu Yakası’nda ikamet eden öğrencilerimizle Moda Duru Tiyatrosu’nda ilkokul, ortaokul ve lise grubu öğrencilerimiz için öfke temalı atölye çalışması 27 Kasım tarihinde gerçekleştirildi. Anadolu Yakası’nda Aile Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin desteği, Avrupa yakasında TOÇEV psikolog ve psikolojik danışmanlarının yürüttüğü atölye çalışmasında öfke duygusunun ifadesi, hayal gücü genişlemesi, motivasyonlar, beklentiler, hayaller, olasılıkların tetiklenmesi, öfke kaynaklarının tespiti, nefes ile öfke duygusunun ilişkisi, öfke farkındalığı, vücut-zihin ilişkisi, öfkeden uzaklaşıp diğer duyguları anımsama, değişim olasılığı umudu, nefes ve sayı ile öfke duygusunun bağlantısı, ortak grup çalışması, diğerlerinin öfke yansımalarının yakından gözlemlenmesi, öfkenin yapışmadığı, başa çıkma yöntemleri ve alternatif yollar üzerine odaklanılarak öğrenciler öfkeleri hakkında farkındalık kazandılar. Atölye çalışmasının ardından Burger King’in desteği ile öğrencilerimiz keyifle yemeklerini yediler.

EKİM 2011

ÇOCUKLARIMIZLA ATÖLYE ÇALIŞMALARI GERÇEKLEŞTİRDİK

İstanbul dışındaki çocuklarımızla buluşmak ve aktiviteler düzenlemek için Ekim ayında psikologlarımız yola çıktı. Çocuklarımızla ilk buluşma Kayseri ilinde gerçekleşti. Kayseri merkezde düzenlediğimiz yemek süresince öğrencilerimizle üniversite eğitimleri ve TOÇEV hakkında sohbet edildi. Daha sonra öğrencilerimizin isteği üzerine Kayseri Park Alışveriş Merkezi’ne gidildi. Kısa bir gezinin ardından tatlı yiyerek sohbet ettik. Daha sonra Kayseri’den Sivas’a doğru hareket edildi. Sivas’taki öğrencilerimizle buluşan psikologlarımız, öğrencilerle yemek yiyip sohbet ettikten sonra Adıyaman’a ulaştı. Adıyaman’da Polis Evi’nin bahçesinde düzenlenen etkinlikte öğrencilerimiz, ortaokul ve lise olmak üzere iki gruba ayrıldı. Öğrencilerimizle psikologlarımız atölye çalışmaları yaptı. 90 dakika süren atölye çalışmasının ardından birlikte yemek yenildi.

Adıyaman’daki etkinlikten sonra psikologlarımız Şanlıurfa’daki çocuklarımızla buluştu. Çardaklı Köşk’te TOÇEV çocukları için ayrılan odada atölye çalışmaları düzenlendi. Tanışma, Kenetlenmiş Eller,  En Büyük Hayallerim/En Büyük Korkularım, Balon Oyunu, 3D (Duygu-Durum-Detay), Öfke İfadelerinin Dışa Vurumu, Elimi Tut, Yüz İfadeleri, Sevgi Bombardımanı adlı oyunlar oynandı. Etkinliğin ardından hep birlikte yemek yenildi.

Mardin’de son bulan GAP turunda psikologlarımız Karayolları Belediye Parkı’nda öğrencilerimizle bir araya geldi. Öğrencilerimiz yaş gruplarına göre ayrılarak atölye çalışması yaptı. Yaklaşık 90 dakika süren etkinlikten sonra yemek yenildi. Daha sonra Mardin’de ikamet eden üniversite öğrencilerimizle birlikte Pazar kahvaltısı yapıldı.

GAP turundan dönen psikologlarımız Ekim ayında Sinop'un Boyabat ve Durağan İlçelerinde bulunan öğrencilerimiz ile atölye çalışmaları gerçekleştirdi. Durağan bölgesindeki öğrencilerimizle birlikte Boyabat'a gidildi. Boyabat’ta tüm öğrencilerimiz ile birlikte yemek yiyerek sohbet edildi. Günü hatırası olarak bol bol fotoğraf çekildi.

BİRLİKTE FİLM İZLEDİK

30 Ekim Pazar Açı İlköğretim Okulu'nda ilköğretim öğrencilerimiz ile buluştuk. Çocuklarımıza kendi istedikleri filme gidebilme şansını yaşatabilmek adına iki film arasından birini seçmeleri istedik. Çoğunluk  ‘Sihirli Dadı’ adlı filmi seçti. Saat 12:00’de sona eren filmin ardından ilköğretim grubumuzla yemek yedik. İkinci grubtaki lise öğrencilerimizle "Patch Adams" adlı filmi seçip izledik. Ardından öğrencilerimiz ile Akmerkez’de yemek yedik. 

AĞUSTOS 2011

İFTAR YEMEĞİMİZİ GERÇEKLEŞTİRDİK!

Geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar yemeğimizi 21 Ağustos Pazar günü öğrencilerimiz, aileleri, TOÇEV ekibi ve gönüllülerimizin katılımı ile gerçekleştirdik. Her yıl olduğu gibi, bu yıl da Şişli Belediyesi mekan sponsorumuz oldu. Yeme-içme sponsorumuz ISS Catering’in hazırladığı lezzetli yemekleri çocuklarımız ve aileleri çok beğendi. ISS Catering’in hazırladığı ve ikramda bulunduğu mönüde; çorba, tavuk sote, pilav, güllaç ve ayran bulunuyordu. Sohbet ettiğimiz ve çocuklarımızla eğlenceli saatler geçirdiğimiz iftar yemeğimizin ardından Tesco Kipa’nın ailelerimize hediyesi olan gıda paketlerimizin dağıtımını gerçekleştirdik. Çocuklarımızın ve ailelerinin Şişli Belediyesi’ne ulaşımını sağlayan Tursan, Ulusoy ve Şişli Belediyesi’nin araçlarıyla çocuklarımız ve aileleri alındıkları noktalara tekrar bırakıldılar. İftar yemeğimize sponsor olan Şişli Belediyesi, ISS Catering, Tesco Kipa, Tursan ve Ulusoy’a teşekkür ederiz.

TEMMUZ 2011

KAPADOKYA'DA ÇOCUKLARIMIZLA KÜLTÜR GEZİSİ GERÇEKLEŞTİRDİK!

Kültür gezimiz için öğrencilerimizle birlikte 26 Temmuz Salı sabahı İstanbul’dan Nevşehir’e doğru yola çıktık. Keyifli ve heyecanlı yolculuğun ardından akşamüstü Ürgüp Öğretmenevi’ne vardık. Ertesi gün tur rehberimiz ile buluşarak Kapadokya gezimize başladık. Devrent Vadisi, Zelve, Paşabağı ve Avanos’u gezdik. Bizim Ev Restaurant’ta öğle yemeğimizi yedik. Ardından Avanos Sallanan Köprü, Göreme Açık Hava Müzesi, Esentepe ve Uçhisar’a gittik. Perşembe sabahı öğretmenevinde yaptığımız kahvaltının ardından rehberimiz ile birlikte Derin Kuyu’ya giderek yeraltı şehirlerini gezdik. Ardından Ihlara’ya giderek tarihi atmosferiyle Aslan Restaurant’ta öğle yemeği yedik. Ihlara Vadisi’ndeki doğa yürüyüşümüzden sonra Ağzı Karahan Kervansarayı’na uğradık. Akşamüstü Ürgüp’e dönerek Asmalı Konak’ı gezdik. Akşam yemeği için Ürgüp Develili Pide Restaurant’a gittik, sonrasında çay bahçesinde oturarak keyifli zaman geçirdik. Cuma sabahı da İstanbul’a dönmek için yola çıktık.

HAZİRAN 2011

GELENEKSEL TOÇEV PİKNİĞİMİZDE ÇOCUKLARIMIZLA BULUŞTUK!

Pikniğimiz bu yıl da, her zaman olduğu gibi Hezarfen Havaalanı’nda yapıldı. Her yıl düzenlenen pikniğimize ve iftar yemeğimize destek veren ISS Catering, yemek ve içecek sponsorumuz oldu. Kendi personelinden aşçılar ve yardımcılarla yemek ve içeceklerin servisini de sağlayan ISS Catering, sabah piknik alanına gelen çocuklarımıza ve ailelerine poğaça/çay ikramında bulundu. Sim Animasyon ekibi gönüllü olarak yine her zamanki gibi yanımızdaydı. Çocuklarımızın ve ailelerinin çok keyifli, eğlenceli vakit geçirmelerini sağladılar. Çocuklar ve aileleri oyunlarla eğlenirken öğle saatine doğru köfteler pişirildi. Öğle yemeği için oyunlarımıza kısa bir ara verdik. Öğle yemeğinin ardından meyve ikram edildi ve tekrar oyunlara kaldığımız yerden devam ettik. Pikniğe katılan herkes organizasyondan çok memnun kaldı. Özellikle TOÇEV ailesine yeni katılan öğrencilerimiz ve aileleri çok eğlendiklerini söylediler. Günün ilerleyen saatlerinde Fritolay’ın çocuklara hediye ettiği cipslerden ve aromalı sütlerden ikram ettik. Son oyundan önce Algida’nın çocuklarımıza ikram ettiği dondurmaları yedik.  

Takdir ve teşekkür alan tüm öğrencilerimize, Panço’nun sponsor olduğu kıyafetleri ve çocuk oyunlarımızı hediye ettik. İsimlerine özel paketlerde hazırlanan hediyeleri alan çocuklarımız çok mutlu olduklarını söylediler. Hediyelerimizi ufak bir törenle öğrencilerimize verdik. Bu görevi, Genel Müdürümüz Bade Takazoğlu, Proje Müdürümüz Dilek Ültanır ve Psikologumuz Sandy Kasar üstlendi. Pikniğe katılan tüm çocuklarımıza ajanda,  şapka, defter ve küp hediye ettik. Hezarfen Havaalanı’na ulaşımımıza Keskin Turizm, Beşiktaş Belediyesi ve Tursan Turizm destek oldu.

MAYIS 2011

PSİKO-DRAMA 

Avrupa Yakası’nda oturun tüm yaş gruplarındaki öğrencilerimiz için Açı İlköğretim Okulu’nda, Aile Psikolojik Danışmanlık&Eğitim Merkezi’nin değerli desteği ile atölye çalışmamızı gerçekleştirdik. Bu çalışmamıza, öğrencilerimiz pilates eğitmeni ile egzersiz yaparak başladılar. Kişisel gelişim ve duygular üzerine “iletişim-etkileşim”, “öfke-özgüven” çalışmaları yapıldı. Öğrencilerimiz iki saat boyunca farklı bir deneyim yaşadılar. Çok keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiler.

PSİKO-DRAMA

Anadolu Yakası’nda oturun tüm yaş gruplarındaki öğrencilerimiz için Moda İlköğretim Okulu’nda, Aile Psikolojik Danışmanlık&Eğitim Merkezi’nin değerli desteği ile atölye 
çalışmamız gerçekleştirildi. Bu çalışmamıza, öğrencilerimiz pilates eğitmeni ile egzersiz yaparak başladılar. Kişisel gelişim ve duygular üzerine “iletişim-etkileşim”, “öfke-özgüven”
çalışmaları yapıldı. Öğrencilerimiz iki saat boyunca farklı bir deneyim yaşadılar. Çok keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiler.  

NİSAN 2011 

HALİÇ KONGRE MERKEZİ-MAX ŞENLİĞİ

Anadolu ve Avrupa Yakası’ndaki ilköğretim grubu öğrencilerimiz Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Aslan Max Şenliği’ne katılma imkanı buldular. Çocuklar müzikten sinemaya, sokak oyunundan dansa kadar 14 farklı kategoride 2011’de en sevdikleri isimleri ödüllendirdi. Şenlik çocukların kendilerini ifade etmeleri ve farklı konulara ilişkin fikirlerini ortaya koymaları için önemli bir araç oldu. Demet Akalın, Murat Boz, Grup Hepsi, Aslıhan Gürbüz gibi ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşen şenlikte, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisindeki Osman rolüyle gönülleri fetheden Emir Berke Zincidi, rakiplerinin arasından sıyrılarak 'En Sevilen Çocuk Oyuncu' ödülünü aldı. Bu yıl ilk defa verilen 'Aslan Max Onur Ödülü' ise çocukların nesillerdir sevmekten vazgeçmediği sanatçı Münir Özkul'un oldu. Aktivite sonunda katılan çocuklara Max dondurma, balon ve şapkalar hediye edildi.

HALİÇ KONGRE MERKEZİ-BUBBLE SHOW

Avrupa Yakası’ndaki, ilköğretim ve ortaokul grubu öğrencilerimizle birlikte Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen “Bubble Köpük Show”u izledik. Sihirli baloncuklarıyla dünyada izleyen herkesi büyüleyen Fan Yang, müzik, ışık ve lazer eşliğindeki benzersiz gösterisiyle çocuklarımıza inanılmaz bir deneyim yaşattı. Çocuklarımız sihirli baloncukların dansına kapılıp, birlikte unutulmaz anlar yaşadılar. Çocuklarımız, eğlenceli, eşsiz ve büyüleyici köpük gösterisini izlemenin mutluluğunu hissettiler. Etkinliğin ardından öğrencilerimizle birlikte yemek yedik ve keyifle sohbet ettik.

BUZ PATENİ

Ortaokul grubu öğrencilerimiz ile birlikte Metrocity Alışveriş Merkezi içerisindeki Icessporto’da buz pateni keyfi yaşadık. Çocuklarımız Icessporto’nun desteği ile çok mutlu zaman geçirdiler. Suyun en güzel hali buz üzerinde, tüm düşlerinin zihinlerinde kayarcasına yol alıp gerçeğe dönüşmesini isteyen çocuklarımız rahatlatıcı, huzurlu aynı zamanda eğlenceli aktivitenin doyasıya tadını çıkardı. Çok ilgi çeken bu aktivitede, çocuklarımız keyiflerine göre kayarak, özgürlüğün, mutluluğun ve huzurun tadını çıkardılar. Buz pateninden sonra hep birlikte Mc Donald’s’da yemek yedik ve sohbet ettik. 

CAROUSEL AVM-RESİM ŞENLİĞİ

İlköğretim grubu öğrencilerimizle Carousel Alışveriş Merkezi’nin düzenlediği sanat dolu aktiviteye katıldık. 23 Nisan Çocuk Bayramı'nda, Türkiye ve Dünya çapında önemli yer edinen Ressam İsmail Acar ve Piyano Sanatçısı Burçin Büke'nin değerli katkılarıyla önemli bir etkinliğe imza atıldı. Sanata entegre edebilmek adına Burçin Büke'nin piyano dinletisini gözleri kapalı ve hayaller kurarak dinleyen çocuklarımız; dinleti sonrasında gözlerini açarak hayallerini İsmail Acar ile tuvallere yansıttılar. Aktivite sonrasında Carousel AVM’in aracılığı ile Bursa İskender sponsorluğunda hep birlikte yemek yedik ve aktivite üzerine sohbetler ettik.  

MART 2011

BODY WORLDS

Liseli ve üniversiteli öğrencilerimizle birlikte katıldığımız Body Worlds sergisine herkesin ilgisi büyüktü. Sergiden sonra hep beraber yemek yedik.

NİSANTASİON KARAOKE

Anadolu ve Avrupa Yakası’nda ikamet eden ortaokul ve üniversite öğrencilerimiz Nişantaşı On Cafe’nin sponsorluğunda karaoke ile tanıştılar. Sözleri çıkarılmış şarkıların melodileriyle önlerindeki ekrandan sözlerini takip ederek mikrofona şarkı söyleyen çocuklarımız,hem eğlendiler hem de stres attılar. Karaoke’de bilmedikleri şarkıları söylerken birlikte kahkahalarla eğlendiler. Aktivite esnasında çocuklarımıza, ailelerine aperatif yiyecekler ve içecekler ikram edildi. Çocuklarımız ilk defa yaşadıkları karaoke keyfi ile çok mutlu oldular.

AKBANK SANAT EVİ-EN MUTLU KİM TİYATRO OYUNU

Avrupa Yakası’ndaki ilköğretim grubu öğrencilerimiz Akbank Sanat Evi’nde sahnelenen “En Mutlu Kim” adlı tiyatro oyununu izlediler. Sahneye her an başka bir karakterin çıktığı “En Mutlu Kim” oyununda kimi zaman Meddah, kimi zaman Karagöz, kimi zaman Keloğlan'a dönüşen karakterler sayesinde tiyatronun büyülü dünyasına kendilerini kaptırdılar En Mutlu Kim?, En Güçlü Kim?, En Büyük Kim? gibi soruların cevaplarını hikayelerinde saklayan kahramanlar çocuklarımıza çok önemli bir de sır verdi: “İnsanlar yaşlandıkları için oyun oynamaktan vazgeçmezler, oyun oynamaktan vazgeçtikleri için yaşlanırlar.” Tiyatrodan sonra yemek yerken öğrencilerimiz ve aileleri ile keyifli bir sohbeti paylaştık.

ŞUBAT 2011

ARILARIN NASIL BAL YAPTIĞINI ÖĞRENDİK

İlköğretim öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliğimizde Burger King'de yemek yedik. Daha sonra Atlantis Eğlence Merkezi'nde arıların nasıl bal yaptığını anlatan kısa bir tanıtım filmi izledik. Etkinlikten sonra Atlantis'te çocuklarımızla çok eğlenceli vakit geçirdik.

"AYI YOGİ" FİLMİNİ İZLEDİK

İlköğretim öğrencilerimizle "Ayı Yogi" filmini izleyerek çok eğlenceli vakit geçirdik.
Sinemadan sonra hep beraber Pizza Hut'da yemek yedik ve herkes etkinlikten mutlu ayrıldı.

MESLEKİ TANITIMLAR: BANKACILIK

8.sınıf ve lise öğrencilerimizle beraber Yapı Kredi Merkezi'ne gittik. Sezgin Ege, Yapı Kredi'nin kuruluşunu görseller aracılığıyla çocuklarımıza anlattı. Canan Demiral'ın anlatımıyla, işe yeni başlayanların eğitim aldığı bölümler gezildi. Yemek salonunda Hasan Erdoğan çağrı merkezleriyle ilgili bilgi verdi daha sonra sunulan

BUZ PATENİNDE KAHKAHALAR ATTIK

Lise öğrencilerimiz buz pateni yaparken çok heyecanlandı ve keyifli zaman geçirdi. Hep beraber McDonald's yemek yedik. Günün sonunda,hepimiz buz pateninin verdiği yorgunluğunu hissettik ama yine de çok güldük.

"EYVAH EYVAH 2" FİLMİNİ İZLEDİK

Liseli öğrencilerimizle beraber Nautilus Alışveriş Merkezi'nde izlediğimiz "Eyvah Eyvah 2" filminde çok güldük ve keyifli saatler geçirdik. Sinemadan sonra Anatolia Express'de yemek yedik ve yemek sırasında hoş sohbetler ettik

KORUKENT BOWLING

İlköğretim ve lise öğrencilerimizle birlikte guruplara ayrılarak bowlıng oynadık ve ardından yemek yedik. Bu keyifli yorgunluktan sonra tekrar buluşmak üzere ayrıldık.

ATLANTİS'TE EĞLENCEYE DOYDUK

Atlantis Eğlence Merkezi'nde ilköğretim ve lise öğrencilerimizle beraber çarpışan araba, köpekbalığı, uçak, tren... gibi birçok alete binerek eğlenceli ve keyifli zaman geçirdik. Burger King'de yemek yedik ve mutlu bir şekilde ayrıldık.

OCAK 2011

"SEN OLMASAYDIN" OYUNUNU İZLEDİK

Birbirlerini ve ilişkilerini farklı koşullarda sınayan, arada bir ateşkes, arada bir esaret, arada bir ihanet, arada bir çırpınışın yaşandığı bir ilişkiyi anlatan ‘Sen Olmasaydın’ adlı oyunu Akatlar Kültür Merkezi’nde üniversite öğrencilerimizle birlikte izledik. Bol kahkahalı oyunda öğrencilerimiz keyifli saatler geçirdi.

KİŞİSEL GELİŞİME ODAKLANDIK!

Aile Eğitim ve Danışmanlık iletişim, kişisel gelişim ve duygular üzerine üniversite öğrencilerimizle birlikte bir atölye çalışması düzenledi. Nesteren Gazioğlu’nun vermiş olduğu eğitimde üniversite öğrencilerimiz iki saat boyunca farklı bir deneyim yaşadı. Çok keyifli ve eğlenceli vakit geçirdiler. Aktivite sonunda öğrencilerimizle Burger King’de yemek yedik.