Elele Karma Resim Sergisi'nde Stk'lar Biraradaydı!

TOÇEV ile Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin düzenlediği ELELE KARMA RESİM SERGİSİ Taksim InnPera Hotel’de yapıldı. Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’ne üye sanatçıların eserlerinin sergilendiği Elele Karma Resim Sergisi’ne birçok sanatçı ve sanatsever katıldı. TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Uygun’un ebru çalışmaları da InnPera Hotel’de sergilendi. Özellikle 10 Kasım tarihinde gerçekleştirilen sergide ATATÜRK anıldı ve saygı duruşunda bulunuldu. Bu anlamlı günde, merhum sanatçımız Althan Enson’un ATAMIZ ile ilgili resimleri de sergide şeref köşesinde yer aldı. Sergideki eserlerin satışından elde edilen gelir; maddi durumu yetersiz ailelerin okuma istekli çocuklarının eğitimleri için TOÇEV’e ve arama kurtarma çalışmaları için AKUT’a bağışlanacak.

1980 yılında kurulan Sanatçılar ve Sanatsevenler Derneği’nin 31 yıldır Yönetim Kurulu Başkanı olarak faaliyetlerini sürdüren Lerzan Öke (Çeler) “Sanatsevenleri bir arada görmekten mutluyum. TOÇEV çocukları ve AKUT yararına düzenlediğimiz bu sergiyle farkındalık yaratmayı ve yeni yetişen sanatçılarımıza örnek olmayı, onlara ışık tutmayı hedefliyoruz” dedi. 

TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun Elele Karma Resim Sergisi’nde “İlk defa ebru çalışmalarım sergileniyor. TOÇEV çocukları için serginin düzenlenmesi benim için ayrı bir heyecan. Ebru çalışmalarımın gelirinin TOÇEV çocuklarına ve AKUT’a bağışlanması beni çok motive etti. Bu serginin ikinci anlamı ise üç farklı sivil toplum kuruluşunun bir arada olması. Bu, çok güzel bir beraberliği gösteriyor” dedi.

Sergiye eserleriyle katılan sanatçılara; Taylan Koryürek, Ebru Uygun, Hatice Odabaşı, Hilal Zıllıoğlu, Ece Öztürk, Ayşın Akburut, Hüzeyin Dertop, Beki Almaleh, Neylan Bakırcıoğlu, Özcan Atamert, Ümran Yeğin, Günseli Partanaz, Emine Yedikuvvet, Pınar Partanaz, Mualla Alkan, Selver Serdar, Fahire Belen, Nail Kesova destekleri için teşekkür edildi.